Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Kombatants

English
 
Kombatants

Mohli byste se nám představit?

Kombatants jsme založili v srpnu 2011 po pár (rozuměj spoustě) pivech na jednom festivalu v Švédsku. Rozhodli jsme se hrát starší věci od Cock Sparrer, Blitz a Sham 69. Po pár zkouškách jsme začali dělat své písně. Pak přišli dvě dema/proma a skvělý koncert ve Västerås (spolu s Projekt Oi a Battle Scarred). Po roce jsme podepsali u Pretty Shitty Town a nahráli jsme debutové album, které bylo vydáno v lednu 2013. Od té doby jsme hráli dva koncerty, jeden ve Švédsku a druhý v Londýně, se Superyob, London Diehards, Njord, Bakers Dozen, Hooligan UK a Agent Bulldog. Nyní máme domluvené dva koncerty na léto, kde se objeví kapely jako Tattooed Mother Fuckers, Citizen Keyne, Skinfull, Pressure 28, Kategorie C, Pitbull Farm, Völund Smed, Projekt Oi!, Vallgatan a The Firm…

Jsme čtyřčlenná kapela, kterou tvoří Johan Westmar - zpěv a kytara, Robban Carlsson - basa, vokály, Pierre Andersson - bicí a konečně Wictor Tito Persson - hlavní kytara a vokály. Já (Johan) a Robban žijeme a pracujeme v Borås, Pierre a Wictor pracují ve Varbergu, což je asi hodina cesty od Borås. Jméno Kombatants jsme vymysleli pro to, aby bylo dobře zapamatovatelné a vzniklo jako Combatants s K (trochu švédštiny). Potom jsme název rozdělili, tak vznikly Ants, ze kterých vzešlo Ants Firm.

Jaké kapely vás ovlivnily?

Ovlivnilo nás spousty kapely jako Sham 69, Cockney Rejects, Cock Sparrer, ranný Skrewdriver a dnešní skupiny jako Evil Conduct, Superyob, Agent Bulldog, Projekt Oi a Gatans Lag. Punk, Oi! a trochu rock´n´rollu bylo důležitou součástí při mém vyrůstání v sedmdesátých/osmdesátých letech a od té doby, kdy jsem slyšel Sex Pistols nebo Clash, jsem věděl, že to je hudba mého srdce. Potom přišlo Oi!, to pravé pro pracující punks... To bylo něco pro mě. Jsem fanoušek veškeré hudby od folku po metal, ale nemám rád mainstream.

Představte nám vaše album Ruck´n´Oi!.

Ruck´n´Oi! je naše debutové album, které bylo nahráno v době, kdy jsme byli ještě tři, tedy předtím než přišel Wictor. Náš styl je takový mix punku a Oi! s trochou ska. Snažíme se dělat chytlavé melodie se sing-a-long refrény. Texty jsou o práci, fotbale, pivu, nenávisti atd. Sami se vidíme jako nepolitická kapela a ten, kdo říká opak, na toho kašleme.

Mohl bys nám říct něco víc o švédské scéně?

Scéna je tu velmi malá a většina koncertů je v hlavím městě Stockholmu. Naneštěstí spousta skins a punks nežije moc blízko. Je tady několik kapel, co stojí za zmínku a to Gatans Lag, Agent Bulldogg, Projekt Oi!, Vallgatan, Bad Shermans, Old Fashioned Ideas, On The Job.

Kombatants

Jaký byl nejlepší koncert, co jsi kdy navštívil?

Jedny z nejlepších koncertů byly Cockney Rejects a Anti Nowhere League. Oba hráli na Kuggnas festivalu, ale v jiných letech. Bylo skvělé je vidět. Tento rok tam budeme hrát i my!

Jaké jsou tvé oblíbené desky?

Mám rád první a druhé CD od Cockney Rejects, London Calling od Clash, Tell Us The Truth od Sham 69 a Never Mind.... od Sex Pistols.

Jaké album tě naposledy zaujalo?

Dvě má oblíbená alba z poslední doby jsou Black Marias a Pressure 28, které mám nyní v autě. Nemůžu si je vynachválit a všem, kdo mají rádi punk/Oi! je doporučuji.

Jaké máte koníčky mimo hudby?

Mými vášněmi jsou pivo, fotbal (Elfsborg, Guliganerna) a tetování, kterým se živým už 13 let.

Pierre: Mými hobby jsou rodina, cvičení, popíjení piva a scházení se s přáteli.

Slova na závěr?

Doufáme, že budeme hodně hrát v budoucnu a že potkáme spoustu starých i nových přátel. Snad vydáme v blízké budoucnosti nové album, možná ještě letos, tak neváhejte a pozvěte nás k vám do vaší hospody.