Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


The Corps

English

odpovídá Alex
 
The Corps

Mohli byste představit vaší kapelu?

Kapela prošla pár změnami, nynější sestava je Alex-zpěv, Bevynn-kytara, Kev-kytara, Will-baskytara a Jordan-bicí. Každý děláme různý druh práce. Já tetuji, Will a Jordan jsou logistici. Kev pracuje jako řidič náklaďáku a Bevynn pracuje ve statní umělecké galerii. Naše věky jsou v rozmezí od 28 do 42 let.

Můžete nám říct něco o vaší historii?

Když jsme začínali, tak jsme hráli tvrdý streetpunk. Jednoduchý a primitivní. První EP "Into Battle" mělo pár trapných momentů, ale takhle jsme prostě zněly. Také to bylo tím, že byla jiná sestava. Po čase byla kapela ovlivňována více skupinami jako Rose Tattoo nebo Motorhead. Vždycky jsme měli tuhle hudbu rádi a nakonec jsme ji i začali hrát. Myslím, že teď je náš zvuk mnohem lepší. Nyní máme vydané další dvě alba "Nail I Shut" a "Hold Fast", na které jsme velmi hrdí, a které zní velmi solidně.

Má někdo z kapely zkušenosti s hraním v jiné skupině?

Každý z kapely má zkušenosti s hraním jinde. Hráli jsme ve skupinách jako : Sydney City Trash, Punisher,
Thug, Fuck Oath, AVO, Throwdown. Nyní já a Will hrajeme ještě v projektu jménem Butcher Boys.

Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili?

Řekl bych, že nejvíce Rose Tattoo a Motorhead. Ale jsme také ovlivněni třeba The Kids, AC/DC, Condemned
84, Cock Sparrer a mnoho dalšími.

Kolik koncertů jste už odehráli a s kým?

Myslíš naše Evropské tour? Tam jsme odehráli dvanáct koncertů s mnoha kapelami. Nejvýznamnější byl náš poslední koncert s Condemned 84 v Hildesheimu. Jinak už jsme odehráli spoustu gigů se skupinami jako Dropkick Murphys, Flogging Molly, Exploited, Sick of It All, Rose Tattoo nebo UK Subs.
 
The Corps

Jaký byl váš nejlepší a nejhorší koncert?

To je těžké říct. Ale myslím, že nejlepší byl právě s Condemned 84 v sprnu 2008. Nejhorší nevím. Ale myslím, že se odehraje i spousta špatných koncertů.

Hrajete nějaké covery?

Ano, hrajeme. Nyní hrajeme "Nice Boys" od Rose Tattoo a "This is Rock'n'Roll" od The Kids. Hráli jsme i "Bomber" od Motorhead, ale to nynější sestava ještě neumí. Myslím, že od Motorhead budeme ještě nějaké songy hrát. Zkoušeli jsme i něco od Johnyho Cashe, ale to se moc neshoduje s naším nynějším zvukem. Nyní se pokoušíme nazkoušet něco od Blood For Blood a "Take em all" od Cock Sparrer. Myslím, že covery jsou skvělé. Ukáži kapelu, jak zahraje něco, co by sama nesložila a také pomohou při hraní pro neznalé publikum.

Můžete nám říct něco o scéně ve vašem okolí?

Austrálie má spoustu malých scén pro všechnu undergroundovou hudbu až na New School Metalcore. Hodně kapel hraje různé druhy hudby, ale nakonec končí hraním na společný akcích. Myslím, že to je opravdu dobré. Jediný problém je, že musíš být velmi uvědomělý, když děláš koncert, aby se nehráli dva podobné gigy v jednu noc.

Víte něco o české scéně?

Po pravdě toho o české scéně moc nevím. Hráli jsme u vás a strávili jsme zde asi jeden týden. Oba koncerty byli skvělé a užili jsme si zde dost srandy. Rádi bychom se zase jednou vrátili.

Co si myslíš o a) Rose Tattoo b) Marching Orders c) Rust d) Taipan e) Fortress f) Tattooed Mother Fuckers ?

Rose Tattoo - Tahle banda je excelentní. Oni hráli nejdivočejší hudbu už v roce 1978, kdy vyšlo jejich první album. Mám je radši než AC/DC. Vydali sice pár horších nahrávek, ale jejich nejlepší songy jsou tak skvělé.

Marching Orders - Dobrá kapela. Odehráli jsme s nimi dost koncertů a vždycky byli výborní. Myslím, že mám všechny jejich nahrávky.

Rust - Jsou skvělý. Myslím, že hraji velmi dobře, teď když se jejich sestava ustálila. Už čekám na jejich nové album. Slyšel jsem z něho pár songů a jsou výborné. Také je to skvělá parta lidí.

Taipan - Mám rád tuhle kapelu. Je úplně odlišná od The Corps. Jejich zpěvák hrál v The Corps na baskytaru a nahrál s námi "Nail it Shut" a první EP. Snaží se dělat bláznivé show. Se všemi z kapely jsem kamarád.

Fortress - Nikdy jsem se s nimi nepotkal, a tak o nich nic nevím. Hrají výbornou muziku. Myslím, že kdyby nebyli RAC kapela, tak by byli velmi populární.

Tattooed Mother Fuckers - Mají skvělý zvuk. Mám stále velmi rád jejich první album. Jejich muzika se musí hrát velmi nahlas, aby opravdu navodila tu správnou náladu. Potkal jsem se jen s jejich kytaristou a zpěvákem. Oba to byli rovní chlapi.

Vaše hudba zní jako mix streetpunku a rock´n´rollu. Co si myslíte o rock´n´rollové módě posledních let?

Opravdu nevím. Každá móda je trochu teplá, ať je to punk, skin, EMO, hardcore atd (EMO je nejhorší). To co se nazývá rock´n´roll se každým dnem mění. Kapely, o kterých se v devadesátých letech říkalo, že hrají hardcore, tak nyní hrají rock´n´roll. Je to těžké.

Co si myslíte o tetování?

Já se tetováním živím. O tetování se zajímám pořád. Mám jich mnoho a opravdu to mám velmi rád. Je spousta blbců, co mají vytetované hlouposti nebo špatně udělané tetování... koho to zajímá. Myslím, že jediný problém je, že se mnoho lidí snaží na tetování vydělat peníze. Ale já s těmito lidmi nechci mít s těmito lidmi nic společného.
 
The Corps

Můžeš nám říct něco o vašem Euro tour z minulého roku? Bylo bez problému nebo mělo i nějaké chyby?

Celkově si myslím, že bylo skvělé. Zažili jsme mnoho srandy, odehráli spoustu skvělých koncertů a potkali mnoho nových a skvělých lidí. Jediný problém byl s lidmi, co nás nechtěli na svých koncertech, kvůli jiným gigům z tour. Chtěli jsme udělat nepolitické tour, protože kapela je nepolitická. Někteří promotéři měli problém s tím, že jsme hráli s Condemned 84, ale koho to zajímá. My prostě budeme hrát s kým chceme, a lidé, kterým se to nelíbí, mohou kdykoli z našeho vystoupení odejít. Toto se nám ale stalo jen párkrát. Zažili jsme prostě spoustu srandy a myslím, že nikoho nezajímá nějaké soupeření v undergroundu.

Minulý rok jste vydali EP na East End Records. Sbírá někdo z kapely vinyly?

Ano minulý rok jsme vydali EP. Bylo to pro nás víc než jen singl, taky proto to vyšlo stejně jako naše album "Hold Fast" (Randale Records). Myslím, že polovina kapely sbírá vinyly. Chtěli jsme vydat desku na vinyl, protože pro malou kapelu, jako jsme my, je to velmi vzácné.

Máte nějaké oblíbené knihy a filmy?

Filmy: Nyní "Sin City" a "300". Kniha : Animals: "1419 Copyright-Free Illustrations".

Jste sportovní fanoušci? Dáváte přednost rugby nebo fotbalu?

Na sport nemám moc času, jelikož hodně pracuji. Ale určitě preferuji rugby před fotbalem. Mám rád Rugby League.
 
The Corps

Máte nějaké jiné koníčky mimo hraní v kapele?

Rád tetuji, kreslím atd, prostě všechno, co se točí okolo tetování.

Plány do budoucna?

Chceme se vrátit do Evropy v roce 2010. Už si sháníme nějaké kontakty. Také bychom se rádi podívali do USA a Kanady. Chtěli bychom vydat album u nějakého severoamerické labelu. Také zkoušíme nové věci, chtěli bychom vydat nějaké demo o 4-5 písničkách, aby bylo vidět, jak nyní chceme hrát.

Slova na závěr?

Díky za rozhovor. Doufám, že zase přijedeme do Prahy odehrát nějaké koncert