Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Sydney Ducks

English

Sydney Ducks

Mohli byste se nám představit?

My jsme Sydney Ducks ze San Francisca. Já jsem Grant, 33 let, a hraji na kytaru, což mne stále udržuje při životě. Předtím jsem nikdy nehrál v žádné kapele, která by stála za jmenování. Náš druhý kytarista se jmenuje Gave. Je mu 41 a pracuje u jednoho labelu. Hrál ve spoustě skupin, z nichž nejznámější byla Acephalix. Baskytarista se jmenuje Mike, 41, který má také hodně zkušeností, třeba ze Subway Thugs nebo Emergency. Zpěvák je Carl, je mu 34. On a Mike pracují u Pirates Press. Carl hrál v několika hardcore kapelách. Největší byli Our Turn. Na bicí nám hraje Phil, který taky prošel spoustou hardcore, punk skupin, např. Airfix Kits. Nyní má ještě power pop projekt, který se jmenuje Cocktails.

Mohl bys nám říct něco o historii?

Začalo to asi před třemi lety. Jednou jsem běžel za svým spolužákem a ten mi řekl, že jeho kamarádi, kteří měli stejný hudební vkus, chtějí začít s kapelou. Tak jsem mu dal číslo a za čas se ozvali Carl a Phil. Carl mi zavolal, sešel jsem se s ním na oběd a zjistil, že chtějí hrát mod/power pop hudbu. Bruce Roehrs (RIP) doporučil klukům jednoho baskytaristu, a tak jsme se dali dohromady s Mikem. Takhle jsme ve čtyřech udělali demo. To bylo asi po roce a půl. Jakmile jsme začali hrát koncerty, tak jsme se bavili o tom, že by se mohl přijmout ještě jeden kytarista, se kterým bychom mohli hrát lépe a rychleji. Tak jsme přijali Gabea. Všichni jsme ho znali, jelikož dělal ochranku u Amoeba Records, největšího obchodu s hudbou v San Franciscu. Dal jsem mu demo a po jednom našem koncertě se k nám přidal.

Jak jste přišli na název Sydney Ducks?

Sydney Ducks byl hanebný pojem pro australské a irské imigranty, kteří, při zlaté horečce v roce 1849, přišli do San Francisca. Tento termín později přijal i první gang v San Franciscu, který byl často obviňován ze žhářství a z jiných trestných činů. Hodně se zajímáme o historii, tak proto i ten název.

 Mohl bys nám představit vaší diskografii?
 
Zatím máme vydány jen dva singly a demo. Doufáme, že před novým rokem vydáme 6-8 písňové MLP.
 
O čem jsou vaše texty?
 
Carl dělá texty a jsou o našich životních zkušenostech a o věcech z historie.
 
Kde berete inspiraci pro hudbu?
 
Je toho hodně. Jelikož jsme starší, tak už neposloucáme tolik Oi! hudby jako dříve, ale čerpáme z hodně odlišných stylů. Asi se všichni shodneme na tom, že The Who na nás mají největší vliv. Nesmím ale zapomenout na The Templars, kteří vlastně otevřeli cestu kapelám, jako je ta naše.
 
Jaké byly vaše koncerty s The Templars, Cock Sparrer nebo Old Firm Casuals?
 
Všechny naše show byly vynikající. Jsme hodně šťastní, že jsme mohli hrát po boku takových kapel.
 
Můžeš nám představit scénu ve tvém okolí?
 
Není tady moc velká Oi! scéna. Máme tu zin Suburban Rebels, který dělá náš kamarád Pete. Myslím, že americká scéna celkově stárne. Internet zničil subkultury. Hodně mladých lidí si tam shání hudbu a nemusí být ani součástí scény, aby byli za pár minut odborníky.
 
Mohl bys nám doporučit nějaké nové kapely od vás?
 
Musím říct, že jsem dlouho neslyšel nic nového. Myslím, že poslední novou Oi! kapelou, kterou jsem slyšel, byli Shark Skin z Los Angeles.
 
Sydney Ducks
 
Chodíš na koncerty, kde nehrajete? Jaký byl ten nejlepší, co jsi navštívil?
 
Chodím na spousty koncertů, které jsou svou hudbou velmi odlišné. Nejvíce jsem si asi užil koncerty Tame Impala a Agalloch, což tedy určitě není Oi!, ha ha.
 
Víte něco o scéně v České republice?
 
Ano, hráli jsme u vás jednou spolu s Crossczech a Saints and Sinners. Bylo to skvělé, obě kapely byly výborné.
 
Jakou hudbu obvykle posloucháš?
 
Nyní je to spousta temného folku, např Sol Invictus. Mými oblíbenými alby jsou The Who - Who By Number a The Captain Beyond - S/T. Toto jsou věci, které si mohu poslechnout kdykoli.
 
Sbíráš vinyly nebo CD? Jaké jsou tvé nejcennější kousky?
 
Sbírám všechny nahrávky, ale nevím, která je ta, co stála nejvíce. Byl jsem velmi rád, když jsem sehnal Cock Sparrer - Shock Troops. Za tu jsem dal 15 dollarů.
 
Co si myslíš o mods nebo ska hudbě?
 
Miluji mods a The Chords nebo The Jam. Trochu poslouchám i ska. Když jsem v osmnácti viděl The Skatalites, tak to byl výborný zážitek. Taky bylo skvělé vidět Desmond Dekkera.
 
Jaké jsou tvé oblíbené filmy a knihy?
 
Mohu vám doporučit knihu Sám mezi rowdies a film Small Faces.
 
Jaké máte ostatní záliby?
 
Hraji tenis a jezdím na kole, hlavně po skalách.
 
Plány do budoucna?
 
Doufejme, že si zahrajeme na jiných místech než ve Spojených státech. Možná pojedeme příští léto zase do Evropy, jestli budou peníze.
 
Slova na závěr?
 
Díky ti za rozhovor. Bylo skvělé zahrát si u vás. Doufejme, že se ještě někdy vrátíme.