Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


RazorCut

English
 
RazorCut

Mohli byste se nám přestavit?

Jsme RazorCut, Oi! kapela z Melbourne, Austrálie. V sestavě máme dva chlapi a dvě dívky, tedy Ala (zpěv), Fleu (kytara), Snaze (bicí) a Doz (baskytara). Je nám mezi třiceti a čtyřiceti roky.

Proč jste si zvolili jméno RazorCut?

Máme rádi song That´s when the Rozor Cuts od Guitar Gangsters. Taky se to k nám hodí, jelikož jsme všichni skins s ostříhanými vlasy.

Jaké kapely vás ovlivňují?

Jsou to hlavně klasické a moderní Oi! a streetpunk kapely jako Cock Sparrer, Evil Conduct, Anti Heroes, Blitz, The Crack, The Partisans. A taky samozřejmě australští Rose Tattoo.

Mohla bys nám říct něco o vašem působení v jiných kapelách?

Flea hraje v Slick 46. Snaz je už dlouho v Marching Orders. Hrál i v kapelách v UK, odkud pochází. Al hraje taky v Marching Orders a taky prošel spoustou skupin. Já jsem taky hrála v nějakých kapelách, spíš punkových.

Jak jste spokojeni s vaším EP Combative Attitude? Jaká byla spolupráce s Rebellion a Longshot records? Dáváte přednost vinylům před CD?

Jsme šťastni, že to EP vyšlo a spolupráce s oběma labely byla super. Jsou to super vydavatelství se skvělými lidmi. Já osobně preferuji vinyl před CD. Je zábavnější je sbírat.

RazorCut

Plánujete nějakou novou nahrávku?

Právě nahráváme a mixujeme desetipalec, který by mohl vyjít v příštích pár měsících. Nemůžeme se dočkat vydání. Taky bychom se měli objevit na kompilaci This is streetpunk vol.3, která vyjde na Pirates Press Records. Je super být mezi kapelami jako Runnin´ Riot, Strongbow, The Gonads a dalšími.

Mohla bys nám říci něco o scéně v Austrálii? Doporuč nám nějaké kapely?

Naše scéna je velmi malá. V Melbourne je 4-5 streetpunkových nebo Oi! skupin. Všichni se tu známe a hrajeme společně. Je tu taky pár skupin v Sydney a Brisbane. Máme tu tedy kapely The Hard Targets, Stranglehold, Bloody Hammer, The Worst, RUST, Eager 13, Plan Of Attack a Mouthguard.

Jaké jsou vaše oblíbené nahrávky?

Je jich hodně, ale nyní poslouchám Argy Bargy a jejich Hopes Dreams Lies & Schemes i předchozí The Likes Of Us.

The Crack - In Search of the Crack.

The Partisans (Self Titled)

Evil Conduct - Rule OK

Cock Sparrer - Shock Troops, Guilty as Charged

Rose Tattoo - Rose Tattoo, Assault & Battery, Scarred for Life

The Last Resort, Noi!se... a mnoho dalších.

RazorCut

Plánujete nějaké koncerty v Evropě?

Ano, chtěli bychom přijet do Evropy. Myslím, že by to bylo někdy v příštím nebo až dalším roce. Celé to ale vezme spoustu peněz a času, ale někdy přijedeme. Nemohu se dočkat hlavně koncertů v UK a Německu. Oi! scéna v Evropě je skvělá, máte spoustu koncertů. Musíte tam být velmi šťastní.

Co říkáte na AC/DC a Rose Tattoo? Myslím, že u vás jsou skoro jako bozi.

Miluji australský rock´n´roll. Osobně mám radši Rose Tattoo, ale obě kapely jsou skvělé. Je super vidět je naživo, jak pořád válí jako mladí kluci.

Viděl jsem nějaký dokument o Sharpies. Mohla bys nám o tom něco povědět?

Sharpies byli v okolí Melbourne v 70. letech. Bylo tady několik gangů v předměstích Melbourne, kteří spolu chodili ven a válčili se sharpies z jiných předměstí na vlakových nádražích nebo v tančírnách. Sharpies byli ovlivněni britským ska, Mods a skinheads, ale čase se odvraceli spíš ke glam rocku (Shyhooks). Jestli si chceš poslechnout nějakou kapelu, tak zkus Lloyd & The Coloured Balls, které miluji.

Plány do budoucna?

Hlavně vydat co nejvíce nahrávek.

Slova na závěr?

Díky za rozhovor Pejchy.