Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Major Disappointment

English

odpovídá Hans Bondo
 
Major Disappointment
 
Mohl bys nám prosím představit vaší kapelu?
 
Major Disappointment tvoří Rod - kytara, Mikey Disappointment - baskytara, J.D. - bicí a já, Hans Bondo, hraji na kytaru a zpívám.
 
Mohl bys nám říci něco o vaší historii?
 
Mikey před pár lety začal psát songy a já jsem je s ním nahrál na naší první nahrávku. Měl jsem hodně kamarádů, kteří nám chtěli pomáhat. Tak jsme začali hrát jako kapela. Nyní, po pár změnách v sestavě, pracujeme na druhém CD. Chceme taky vydat DVD a hrát hodně koncertů.
 
Máte zkušenosti s hraním v jiných kapelách?
 
Myslím, že každý z nás byl předtím v nějaké kapele. Já hraji už od konce 90. let, ale byl to většinou nějaký DIY underground, nic světového.
 
Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili?
 
Myslím, že největší vliv na nás určitě mají Slapshot. Jsou zkrátka skvělý. Mám rád to, že říkají přesně to, co chtějí. Dalšími jsou Combat 84, Cock Sparrer, Condemned 84 a staré punkové bandy jako Special Duties nebo Chaos UK.
 
Major Disappointment
 
Kolik jste asi hráli koncertů a s kým? Jaký byl váš nejhorší a nejlepší koncert?
 
Myslím, že s Major Disappointment jsem odehrál mnohem více koncertů, než v jakékoli kapele, ve které jsem předtím působil.
 
Neřekl bych, že to byl náš nejlepší koncert, ale moc rád něj vzpomínám. Bylo to v jednom baru v Michiganu. Hráli jsme s nějakými punk a metalovými kapelami. Asi po třech našich písních jste mohli slyšet padnou špendlík, jaké tam bylo ticho. Asi jsme na ně byli moc opravdoví. Hráli jsme opravdu naplno celou naší show. Ha ha ha Skinhead Rock´n´Roll.
 
Náš nejhorší koncert proběhl v Chicagu. Hrálo se venku a bylo hrozné vedro. Byli jsme fakt špatní. Lidé sice říkali, že se jim to líbilo, ale každý, kdo tam byl, tak ví, jak to bylo doopravdy.
 
Mohli byste nám představit scénu ve vašem okolí?
 
Scéna v našem městě je docela dobrá. Ale máme tady mnoho lidí, kteří hrají hroznou hudbu, jen aby byli v rádiu. Skoro nikdo tu nevyjíždí na akce, ale nemám to lidem za zlé, když si uvědomím, jak hrozné kapely tu jsou.
 
Kde se nachází tvá nejoblíbenější scéna?
 
Rád hraji na východním pobřeží. Přijde mi to tam takové syrové a pravé. Nevím sice, jestli to můžu nazvat scénou, jelikož je tady asi 50 různých menších scén, které se mezi sebou nenávidí.
 
Myslím, že v Evropě je to mnohem lepší než ve Státech.
 
Můžeš nám něco říct o kapelách Patriot, Bonecrusher a Brassic ?
 
Osobně se s nikým neznám, ale jejich hudbu poslouchám a líbí se mi. Mám hodně rád staré věci od Patriot, které se mi zdají více upřímné než ty dnešní.
 
Máš nějaký svůj TOP 10?
 
Wow TOP 10. Tak to není jednoduché. Poslouchám hromadu hudby Oi!, RAC, starý punk, klasické country ale i black metal. Obecně mám nejradši Combat 84, Condemned 84, Slapshot, Cock Sparrer, Oxymoron, The Diehards, Dwight Yoakam, Skrewdriver, Bobby Bare, Johnny Cash, Dissection, Samael a spoustu undergroundového metalu, ale to by ti asi moc neřeklo.
 
Major Disappointment
 
Máš nějaké oblíbené knihy a filmy?
 
Řekl bych, že mezi mé nejoblíbenější snímky určitě patří Psí vojáci, Rambo: První krev, Den Šakala, Tommy Boy, Polda a bandita a filmy o Jasonu Bourneovi. Matt Damon je sice kretén, ale filmy o Bourneovi jsou skvělé. Také se mi líbí filmy s Clintem Eastwooodem. Z knih mám nejradši válečnou literaturu.
 
Jaké máš ostatní záliby?
 
Mimo hudby mě baví střílení, vzpírání a motorky.
 
Jaké máte plány do budoucna?
 
Nadále chceme hrát naše brusné Oi!. Máme dohodnuté nějaké koncerty na duben. Pak bychom chtěli jít nahrávat nové CD. Major Disappointment "Bootleg This DVD" by mělo brzy vyjít a v zámoří by mohlo být dostupné v dalších pár měsících.
 
Slova na závěr?
 
Chtěl bych ti poděkovat. Zůstaňte s námi, jelikož jsme právě začali...