Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Lumpex '75

English

odpovídá Kula
 
Lumpex 75

Oi!, mohl bys prosím představit vaší kapelu?

Naše kapela byla založena v roce 1993. Od té doby se párkrát skupina rozpadla. Dnes ji tvoří : Kula - zpěv, Dycha - kytara, Pawel - sólová kytara, Zielony - basa a Cinek - bicí. Do teď jsme vydali jedno CD ''To my'' a split s kapelou All Bandits. Některé nevydané songy se objevili na všemožných kompilacích a také nás můžete vidět na DVD z festivalu ''Oi! the meeting 2005'', které vyšlo na Bandworm records.

Co znamená váš název Lumpex '75?

Jméno Lumpex je z polského slangu a znamená něco jako second hand. Číslo 75 je rok, kdy jsme se narodili a nemá nic společného s čísly jako 77, 88, 14, 666, 69, tak prosím nevymejšlejte nějaké nové ideologie.

Mohl bys prosím popsat váš zvuk?

Na začátku jsme hráli opravdu jednoduchý Oi! punk, ale teď se snažíme hrát o něco složitěji. Je ale těžké to přesně zaškatulkovat, řekl bych , že jde o mix Oi!, Hardcoru a Viking Rocku. Časem si nás můžete poslechnout na novém CD.

Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili?

Je složité jmenovat všechny kapely, ale posloucháme hodně druhů muziky jako třeba dobrý punk, Oi!, Hardcore, RAC, Viking rock, black metal hehe a taky trochu psychobilly a SKA.
 
Lumpex 75

Hrajete nějaké covery?

My nemáme moc rádi hraní coverů, ale přesto na našich koncertech můžeš slyšet píseň ''Begining of the end'' s polským textem od Cockney Rejects. Na konci roku 2007 jsme ještě nahráli dva covery na ''Tribute to Rezystencja" a "Tribute to Ramzes & The Hooligans", což jsou dvě legendární polské skinheadské kapely.

Kolik koncertů už jste odehráli? A jaký byl nejlepší?

Přesný číslo ti neřeknu, protože je nepočítáme, ale byla jich už pěkná řádka. Hráli jsme s takovýma hvězdama jako třeba Retaliator, Peter & TTTB, Guitar Gangsters, Evil Conduct, The Beat, Volxturm, Stomper 98, Loikaemie , Lousy, Operace Artaban a prakticky se všema dobrýma polskýma punk/skinhead kapelama. Naše dva nejlepší koncerty byli v Německu, kde byli skvělý lidi a výborná atmosféra. V březnu budeme hrát v Londýně, tak doufáme, že to bude ještě lepší he he.

Mohl bys nám popsat scénu v Polsku?

Je celkem složité popisovat polskou scénu, ale ve zkratce to tu vypadá takhle: polské kapely, které vydávají své CD na jednom labelu nehrají s těma, kterým alba vydává jiný label a ty, které vydájí na X.Rec and Y. Rec nehrají vůbec s nikým. Stupidní co? Lumpex '75 vydal své alba na Oifant.Rec a tak hrajeme skoro jen se skupinami z tohohle vydavatelství. Ale ne pořád, protože nejsme kapela s předsudky nebo nepřáteli z jiných labelů.
 
Lumpex 75

Co si myslíš o české scéně?

Myslím, že česká scéna je jedna z největších v Evropě. Máte hodně dobrých kapel, které celkem často zveme do Polska. Osobně mám rád hodně českých kapel, protože hrají výborný punk. My jsme měli tu šanci hrát v Hradci Králové a byl to výborný koncert, na kterém sice nebylo moc lidí, ale byl skvělý.

Můžeš nám říct něco o značce Pretorian?

Pretorian je streetwearová značka pro lidi, co mají něco společného s MMA a pro fotbalové fanoušky. Pretorian je také značka, která nás sponzoruje a my jí za to děláme reklamu na koncertech. Nehledej v tom žádnou politiku, jako tomu bylo třeba v Německu, protože v tom žádná není. Je to prostě jen dobré streetové oblečení, nic víc.

Máte nějaké jiné koníčky mimo hudbu?

Jasně, jsme velcí fanoušci klubu Lechia Gdansk, který doufejme postoupí tento rok o soutěž výš. Jsem taky velký fanoušek ploché dráhy, která je v Polsku hodně populární a mimo jiné patřím k ultras "Wybrzeże Gdańsk". Ještě fandíme hokejovému klubu "Stoczniowiec Gdańsk", ve kterém je i pár českých hráčů. Mimo všechno tohle má ještě Zielony jedno zvláštní hobby. Je členem skupiny lidí, co dělají rekonstrukce bitev z druhé světové války. Hraje tu německého vojáka z wehrmachtu. Dál nás můžeš vidět přes celý víkend v hospodě, protože to je náš nejoblíbenější sport.

Máte nějaké plány do budoucna?

V první řadě chceme vydat naše druhé CD a hrát hodně koncertů. Pak chceme konečně sehnat zbytek věcí pro naše nahrávací studio.

Slova na závěr?

Díky, že se zajímáš o naší kapelu a doufám, že se uvidíme na nějakém koncertě. Cheers! Oi!