Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Iron City Hooligans

English
 
Iron City Hooligans
 
Mohli byste se nám představit?
 
Tak my jsme Iron City Hooligans a jsme na scéně okolo sedmi let. Tyler, původní zpěvák, pracuje v ocelárně. Tom, originální baskytarista, je tesař. Dan, hlavní kytarista, taky pracuje v ocelárně. Nate, druhý kytarista, je doktor. A Frank, bicí, pracuje pro chemickou společnost. Je nám okolo dvaceti a třiceti let. Nikdo z nás si nemyslel, že bychom fungovat dlouho, ale přesto jsme i nyní v kapele. Tom hrál předtím v My Drunk Uncle, Tyler v State Control, kde byli i Frank a Matt z The Traditionals. Dan byl v Face Death a Frank hrál v Brutal Epidemic.   
 
Ve vašem názvu se objevuje slovo Hooligans. Existují ve vaší zemi vůbec nějací fotbaloví chuligáni?
 
Nejsme zapojeni do žádného sportu jako chuligáni. Jsme jen kriminálníci, kteří rádi pijí. Ale některé skupiny u nás existují. Jsou známé jejich incidenty v Columbusu, Ohiu.
 
Mohl bys nám představit vaše album? Jak jste spokojeni s Rebellion records?
 
Písně na naší první nahrávce byly napsány původní sestavou, ale nahrány tou nynější. Obal byl nakreslen naším bývalým kytaristou Sethem. Jsme velmi spokojeni s Rebellion records a Wouterem. Je nám ctí být vydáni u stejného vydavatele jako Discharger nebo Unit Lost.
 
Pozn. Myslím si, že Unit Lost nikdy žádné album u Rebellion records nevydali.
 
Jaké kapely vás nejvíce hudebně ovlivnili?
 
 Fang, Black Flag, Minor Threat, Misfits, Meat Men, The 4-Skins, Angelic Upstarts, Anti Pasti, A.D.L 122, The Adicts, The Betrayed, Blitz, Bohse Onkelz, The Blood, The Burial, The Business, Cock Sparrer, Cockney Rejects, Combat 84, Condemned 84, Crude, The Discocks, Dropkick Murphys, Endstufe, Evil Conduct, The Exploited, Flatfoot 56, The GC5, Indecent Exposure, The Last Resort, The Loafers, Lower Class Brats, Oi Polloi, Oi Skall Mates, The Oppressed, Oxymoron, Peter and the Test Tube Babies, Perkele, The Press, Retaliator, Sham 69, Sings With Voices, Slaughter and the Dogs, Sledgeback, Splodge, Straw Dogs, Strongarm and the Bullies, The Templars, Those Unknown, Toy Dolls, The Wretched Ones, Vicious Rumours, Anti Nowhere League. Jsme ovlivněni všemi možnými žánry.
 
 Iron City Hooligans
 
 Kolik koncertů a s kým jste zatím hráli? Jaký byl pro vás ten nejlepší?

Hráli jsme spousty představení. Ta nejzajímavější byla s The Business, The Traditionals a Fang. Snažíme se hrát vždy co nejlépe, ale koncert Hardcore in the hills s Wisdom in Chains byl asi nejlepší. Bylo zde okolo tisíce lidí.

Jak se těšíte na koncert s Condemned 84 v Torontu? Co si o Condemned 84 myslíte?

Tyler poslouchal Condemnd 84 opravdu hodně, když zakládali s Tomem kapelu. Je skvělé, že si s nimi můžeme zahrát.

Můžete nám říct něco o skinheadské scéně v Pittsburghu?

Máme tady velmi soudržnou scénu. Lidé přicházejí a odcházejí, ale ti opravdoví zůstávají. Je to tady více o hudbě a pracující třídě, než o politice nebo stylu oblékání.

Sbíráte hudbu?

Ano. Většinou v místních obchodech získáme všechno, co chceme. Obvykle objednáváme od Skinflint, Rebellion, DiM, Randale a Pure Impact Records.

Posloucháte nějakou mainstreamovou hudbu?

Neradi s tím chodíme na veřejnost. Ale těžko můžete uniknout poslechu komerční hudby. Něco z toho není špatné, ale raději se staráme o sebe.

Iron City Hooligans
 
Jste hokejoví fanoušci? Co říkáte na Jaromíra Jágra, který hrál za Penguins v devadesátých letech?
 
Tyler hrál hokej na střední škole a je velkým fandou Penguins a Rangers. Dan má stále Jágrův podpis na arašídovém másle. Byl legendou a doufali jsme, že u nás ukončí svou kariéru.
 
Máte nějaké jiné koníčky mimo kapelu?
 
Rádi pijeme a pereme se. Máme spoustu práce, ale mezi naše hobby patří houbaření, posilovna, rybaření, muay thai, střelba atd.
 
Jaké máte plány do budoucna?
 
Máme nahrané songy pro naší třetí nahrávku a pracujeme na čtvrté.
 
Slova na závěr?
 
Díky všem za podporu. Sledujte naše budoucí nahrávky a koukněte na náš web www.ironcityhooligans.com nebo facebook.com/ironcityhooligansoi a stránky Rebellion Records.