Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


I Don´t Like You!

English

odpovídá Steve
 
I Dont Like You!
 
Oi!, mohli byste prosím představit vaší kapelu?
 
Hey Hey! My jsme I Don´t Like You, skinhead kapela z Durynska (Německo). Flo a André hrají na kytary, Christoph na bicí a já jsem Steve a mám na starosti baskytaru a zpěv. Naše věky se pohybují mezi 20 a 24 lety. Každý z nás dělá odlišnou práci... opravdová working class! haha. Christoph ještě působí ve skupině, která se jmenuje Hasselnusser. Hrají převzaté Oi! a Rockové písně. My ostatní jsme hráli v pár punk bandách, když nám bylo okolo patnácti, takže nic důležitého.
 
Mohli byste nám říct něco o vaší historii?
 
Začali jsme hrát v roce 2006. V té době nám ještě bubnoval Lutz, který s námi už pár měsíců nehraje. Od té doby jsme odehráli spoustu koncertů po celém Německu. V roce 2009 jsme nahráli naše Demo, které je nyní k dispozici.
 
Proč jste se rozhodli založit kapelu I Don´t Like You?
 
Často jsme chodili na koncerty, a jelikož je pro naše životy hudba velmi důležitá, tak jsme si řekli, že bychom to mohli taky zkusit! Je opravdu skvělé, když můžeš stát na podiu a vidět lidi, kterým se tvá muzika líbí!
 
Byl tu ale ještě jeden důvod, proč jsme založili kapelu. A to ten, že tady bylo víc a víc skinhead skupin, které nehráli skinhead hudbu.... my chceme poslouchat, to co se nám líbí a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je to sám hrát.
 
Jak často zkoušíte? Hrajete nějaké covery? Kdo z vás píše hudbu a kdo texty?
 
Nezkoušíme tak často, jak bychom chtěli... jelikož každý pracujeme v odlišné části Německa, tak je těžké hrát každý týden... ale snažíme se zkoušet co nejvíc!
 
Pár coverů hrajeme. Je to dobré, když nemáte vydanou žádnou desku! Hrajeme Skrewdriver - I Don’t Like You (jaké překvapení), Skrewdriver - Streetfight (první verzi), Endstufe - In die Eier, Perkele - Hang em High, Rabauken - Vaterland a od Freikorps - Hafenstrasse. Milujeme tyto songy a je opravdu skvělé je hrát.
 
Jinak já píšu texty. Základní melodii pro hudbu taky většinou vymýšlím já, ale pár písní je třeba i od Floa nebo Andrého. Nakonec je to ale práce nás všech.
 
I Dont Like You!
 
Jste 100% Skinhead skupina? Co pro vás znamená být skinheadem?
 
Jsme 100% Skinhead band! Být skinheadem je náš život!
 
Jsme hrdí na to, co jsme, na to že si jdeme svou vlastní cestou a na to, že milujeme naší zemi. Přátelství a oddanost jsou pro nás také velmi důležité. Zní to sice jako klišé, ale je to tak!
 
Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili? Jaké jsou vaše oblíbené skupiny?
 
Náš zvuk je ovlivněn skupinami jako Skrewdriver, Perkele, Templars, The Veros nebo Steelcapped Strength. Máme rádi kapely, které mají Rock´n´rollový zvuk....ale nesnažíme se je kopírovat!
 
Naše oblíbené skupiny....je jich mnoho haha.. Takže jsou to všechny, které už jsem předtím zmínil a ještě třeba Combat 84, Skullhead, TMF, Battle Scarred, Enhärjarna, Kill Baby, Kill!, Short Cropped, Endstufe, Kampfzone, Faustrecht, Barking Dogs atd. Taky se nám líbí staré Punk Rockové a Rock´n´Rollové bandy, třeba : The Adicts, Clash, Johnny Cash,Elvis...a samozřejmě Truck Stop! hahaha
 
Kolik koncertů a s kým jste již odehráli? Jaký byl váš nejlepší a nejhorší koncert?
 
Těžká otázka... Nevím přesně, kolik jsme měli vystoupení... asi mezi 20 a 30 myslím!!?? Hráli jsme například s Die JungZ, Trisomie 22, Gerbenok, Kategorie C, Bombecks, Spy Kids, Iron Fist, Scharmützel, Hasselnusser, Ohne Worte a nějakými dalšími.
 
Většina koncertů byla skvělá. Adorf byl výborný, protože jsme se lidem hodně líbili! Všechny koncerty v Schwedenschanze a Crimmitschau byly taky opravdu dobré. A nejhorší... To jsme jednou hráli asi okolo 18 hodiny, bylo to venku a lidi nebyli dostatečně opilý na to, aby na nás tancovali, hahaha... Ale doopravdy byl každý koncert OK!
 
I Dont Like You!
 
Hráli jste nebo jste alespoň měli hrát s hvězdnými kapelami The Pride a Kategorie C. Co si o nich myslíte?
 
S The Pride jsme nakonec nehráli, jelikož někdo z jejich kapely musel do práce! Je to velká škoda, protože je máme velmi rádi !!!
 
S Kategorií C jsme odehráli, myslím, 7 koncertů. Bylo skutěčně skvělé hrát koncerty, kde bylo minimálně 300 lidí. Davy lidí s námi zpívali a tancovali na nás. Je to nepopsatelný pocit.
 
Máme velmi rádi starší alba Kategorie C. Nejsou sice skinheads, ale dokáží udělat vynikající show. Je neuvěřitelné kolik mají fanoušků! Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich pomoc a podporu!!!
 
Mohli byste nám říct něco o scéně ve vašem okolí?
 
My tady máme dobrou scénu. Bylo hodně míst, kde se dalo hrát jako například Menfis nebo Schwedenschanze.....dva z nejlepších klubů na světě. Bylo velmi smutné, že je museli zavřít. Ale naštěstí Skinhouse Menfis nyní pořádá koncerty na jiném místě. Je skvělé, že tady mohou být staří i mladí skinheadi pospolu. V poslední době je tady ale víc a víc lidí, co si myslí, že politická korektnost je důležitější než přátelství.. ale tak je tomu všude, kde scéna směřuje doleva.
 
Víte něco o české scéně?
 
 Nikdy jsem sice nebyl v České Republice na koncertě, ale párkrát jsem navštívil vaši zemi a mám ji rád. Slyšel jsem, že máte také velkou scénu! Je to tak?
 
Dvakrát jsem viděl Disdainful v Skinhouse Menfis. Jsou zatraceně dobrý. Mám rád jejich silný zvuk. Jejich živá vystoupení jsou výborná.
 
A taky vím, že máte dobré pivo, hahaha.
 
I Dont Like You!
 
Mohl bys nám představit nějaké nové kapely ať už z Německa nebo ze světa, které tě zaujali?
 
Tak třeba kapela Ohne Worte je vážně skvělá! Je to mladá banda ze Saska a jsou to naši přátelé. Mají dobrý zvuk a vždycky hrají skvělé převzaté písně.
 
The Angry Bootboys nyní vydali jejich první CD. Je to politicky nekorektní kapela, co se nesnaží být trendy. Poslechněte si je, myslím, že se vám budou líbit.
 
Pak je tu projekt I.C.1...Ti vydali nahrávku na začátku roku 2009 (myslím). Ale ty už hodně lidí zná, takže to není zase taková novinka, ha ha.
 
Co si myslíte o a) Brachial b) Spy Kids c) Gerbenok d)Bombecks e) Kampfzone f) politika ve scéně g) Spirit of 69 ?
 
a) Brachial - Fantastická kapela se zvukem osmdesátých let.
 
b) Spy Kids - Hrůzu nahánějící skupina. Jedna z nejlepších živých kapel!!! Schmottey je blázen=)
 
c) Gerbenok - Naši přátelé, kteří hrají poctivé a dobré Oi!
 
d) Bombecks - Možná nejznámější kapela z Durynska. Je nám vždy velkou ctí s nimi hrát. Nyní si dali pauzu... Doufám, že se nerozpadnou.
 
e) Kampfzone - Definitivně jedna z nejlepších německých skupin vůbec.
 
f) politika ve scéně - Je to už starý příběh... Nikdo není doopravdy nepolitický... Když něco říkáš nebo zpíváš proti společnosti, tak už je to politické. Myslíme si, že politické strany jsou hovadiny... Snaží se jen vydělat, nejsou tu pro lidi! Přátelství je pro nás mnohem důležitější než politika... Narodili jsme se ale v NDR a víme, že komunisti jsou lháři... Oi! Ain´t RED!
 
g) Spirit of 69 - Jsme na to moc mladí.... Je směné, když vidíš děti, kterým je 15 let s nášivkami Spitit of 69. Žijeme tady a teď!!!
 
I Dont Like You!
 
Máte nějaké jiné záliby kromě hudby?
 
Děláme nějaké sporty jako snowboarding, běhání a tak. Já a Christoph máme rádi tetování, ale je to velice drahé hobby. Samozřejmě taky rádi pijeme!
 
Ale určitě naším největším zájmem zůstává hudba a to nejen hraní, ale i chození na koncerty! Milujeme to!
 
Plány do budoucna?
 
Budeme se snažit tento rok vydat dlouhohrající album... Doufám, že se to povede. A taky samozřejmě chceme co nejvíce hrát, tak kdyby nás někdo chtěl pozvat, tak tady je náš e-mail i-d-l-y@web.de .
 
Slova na závěr?
 
Díky za zájem. Kdo chce, tak si může objednat naše demo na Adler-Versand, Pure Impact nebo nám může jednoduše napsat.
 
Zdravíme všechny kapely se, kterými jsme hráli, Jonesyho & Teuna za jejich pomoc s naším Demem, naše rodiny a samozřejmě všechny lidi, kteří nás mají rádi.