Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Brutti E Ignoranti

English

Brutti E Ignoranti

Mohli byste se nám představit?

 Kdybych ti měl popsat naší historii tak, jak jsem to udělal již do dvou zinů, tak by to zabralo dvě stránky. Jediné, co ti k ní tedy řeknu je, že je opravdu nudná.

 Od té doby, co hrajeme, se u nás vystřídalo jedenáct sestav, takže by se dal vytvořit fotbalový tým ex-Brutti E Ignoranti.

 Nyní kapelu tvoří: Já, Ricu, 30 let. Pocházím z Brianzy (severní část Milána) a jsem nezaměstnaný. Hodně piji jakýkoli druh alkoholu. V pár slovech se dá říct, že plýtvám svým životem. Dalším je Marco, 32 let, který hraje na kytaru. Je také bez práce a bydlí se svou přítelkyní ve Vigevanu (jih Milána). Jak můžeš vidět, tak také mrhá svým životem. Teo je náš bubeník. Je mu 29 a žije blízko Turína v Casale Monferrato. Nemá rád víno, což je hodně divné a je také bez zaměstnání. Franco, 20, hraje na baskytaru, pracuje a pochází z Turína, ale přestěhoval se za svou přítelkyní do Bergama. Je vidět, že mladá generace dělá na lepší budoucnosti.

 Řekni nám něco o vaší diskografii? Proč jste vydali split EP právě s The Warriors?

 Proč ne? Myslíš, že si nezasloužíme mít s nimi společné album?

 Jinak, naše diskografie je:

 Alla faccia vostra CD a LP.

 Split s Warriors, který podle tebe není dost dobrý… promiň, ale stejně jsme ho udělali.

 (pozn. Tady jsme si asi s Ricem špatně rozuměli, protože si myslím, že ta deska je skvělá)

 EP, které vydalo Twisc records, kde jsou s námi Booze & Glory a Oldfashioned Ideas. To vyšlo ve dvou verzích a časem z něho bude rarita.

 EP Il gossip della morte, které vyšlo u M.F.S.

 O čem jsou vaše texty?

 Jsou o našich životech, které za moc nestojí, jak sis mohl přečíst v první odpovědi. Takže se týkají Oi!, alkoholu, holek, holek, Oi!, alkoholu, alkoholu, holek a Oi!. Mysli si o tom, co chceš, ale tohle jsou prostě naše témata. Nechceme psát o něčem, co se nás netýká. Třeba o dobývání světa s AK 47 nebo o válce v Perském zálivu. Mluvíme o našich každodenních problémech, které se skutečně dějí.

 Kde berete inspiraci pro vaši hudbu?

 V našich posraných životech… dneska ráno jsem si zapomněl vzít prášky a jsem trochu v depresi!!!

 Můžeš nám říct něco víc o scéně u vás?

 O tom bych mohl napsat knihu, ale radši vyseru pořádné hovno jako dneska ráno. Bylo černé jako Guiness.

 Jsou tady všude okolo jen politické skupinky. Přesto se tu snažíme přežít, ale není to jednoduché. Z jedné strany jsme nazýváni fašisty, z druhé komunisty, i tak se uvnitř toho hnoje snažíme udělat svojí scénu, která ale nečítá moc lidí. S velkými oběťmi se snažíme dělat punk a Oi! koncerty, kde se můžeme pořádně opít.

Brutti E Ignoranti

 Mohl bys nám doporučit nějakou novou kapelu od vás?

Abych byl upřímný, tak nevím, koho bych ti mohl doporučit. Myslím, že nikoho. Všichni tady lezou do zadků politickým frakcím, aby mohli mít více koncertů. Jediný koho bych mohl poradit jsou The Stalkerz, kteří pocházejí z Italského Švýcarska a jsou neutrální.

Jak vzpomínáte na vaše koncerty v Anglii? Jak jste se dostali k Urban Scum?

S Urban Scum již nejsme v kontaktu. Rozpadli se a změnili se. Jediný, kdo zůstal je Coz, kytarista. Tímto bych ho spolu s jeho ženou chtěl pozdravit.

 Taky jste hráli v Belgii. Jak se vám líbilo tam? Jaký byl váš koncert v Moloku? Osobně si myslím, že je to skvělé místo.

 V Moloku jsme hráli dvakrát. Taky jsme kvůli tomu s Itálii považováni za největší nacisty a ve spoustě klubů nemůžeme hrát. Tím se můžeme vrátit k otázce o scéně. Vidíš jaká hovna tady jsou? Jinak koncerty byly oba skvělé a jsme hrdí, že jsme zde jako jedna z mála italských kapel v tomto skinheadském chrámu mohli hrát.

 Byl jsem jen na jednom vašem koncertu, a to ve Wegelebenu. Co na ten koncert říkáte?

 Rád vidím, že jsi tam byl a že se ti líbilo. Jsem opravdu rád, protože já si vůbec nic nepamatuji. Jediné, co vím je, že jsem hodně pil a že mě museli vzít, jelikož jsem nemohl vyjít schody. Hahahaha. Jestli jsi tam byl, tak jsi musel dostat i EP kompilaci.

 Vím, že jste z Milána. Dokážete si představit, že byste hráli na koncertě s Malnatt, které máte v thankslistu na vašem CD?

 Aaaah, dobrá. Kdysi jsem si koupil jejich CD a byl i na jejich koncertu. Ale jejich styl je hodně odlišný od nás. Hrají velmi technicky, zatímco my velmi opilí.

 Byl si někdy ve Skinhouse Milano? Hráli tam i nepolitické kapely, třeba Condemned 84, Get Out nebo Headcase.

Jo, je to už hodně dávno a je to jen a jen moje věc. Viděl jsem spoustu skvělých kapel ve starém skinhousu, ale tou nejlepší byli The Jinx. Asi je to tím, že jsem vždycky miloval punk.

Brutti E Ignoranti

Co říkáte na a) New City Rocks b) Klasse Kriminale c) Nabat?

 New City Rocks: Mám jejich vinyl a mám rád některé jejich songy, ale to je asi všechno, co ti můžu říct. Na živo jsem je nikdy neviděl

 Klasse Kriminale: K těm jsem nikdy neměl žádný vztah.

 Nabat: Patří ke kapelách, které udělali comeback, což je stále běžnější. Kdo ví, proč?

 Řekni nám něco o Barracuda a Pull The Trigger records.

 O Barracudě nevím, co říct. Mají dobré stránky se spoustou dobrých věcí.

 Pull The Trigger je náš label, přidejte si ho na facebooku. Nemáme ani peníze na vlastní internetové stránky. Už jsme vydali Plakkaggio HC, Blood 77 a …

 Chodíte na koncerty, kde nehrajete? Jaký byl ten nejlepší?

Samozřejmě chodíme, co jiného bychom dělali? Je ale těžké říct, který byl nejlepší. Možná jsem si víc užíval méně známé kapely než ty slavné. Můžu ti říct, že třeba poslední koncert, co jsme dělali, byli English Dogs a bylo to skvělé.

Sbíráte vinyly nebo CD? 

Všechny jsem prodal, abych mohl pít.

 Víš něco o české scéně? 

Jediné kapely, které mám hned v mysli, jsou Pilsner Oiquell, kteří se mi líbí a Operace Artaban, ze kterých poblázněný nejsem.

 Plány do budoucna?

 Vydat co nejdříve CD, které už je připravené.

 Slova na závěr? 

Dokud je tu pivo, je tu naděje.