Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Brutal Skins

English

Brutal Skins

Mohli byste se nám představit?

Jasně, Brutal Skins jsou Gustavo (basa), Byron (bicí), Sebas (kytara) a Fernando (zpěv). Je nám mezi 20 a 25 lety, jen Byronovi je 16. Pocházíme z různých částí Chile. Jsme z Lampy, Valparaisa a dva z nás ze Santiaga. Sebas dělá ve fabrice, Gustavo pracuje na pile, Byron je student a já (Fernando) se zabývám elektronikou. Brutal Skins vznikli v roce 2010 a po vydání dema jsme přerušili působení, protože jsme měli každý jiné představy o naší hudbě. Po smrti původního bubeníka jsme se rozpadli úplně, to bylo na konci roku 2010. V roce 2011 jsme se dali znovu dohromady a z originální sestavy jsem zbyl jen já. Všichni z nás už někde předtím hráli, Sebas v Worker Struggle (2007-2009), Byron a Gustavo byli v Riot Skins (2011-2012) a já v The Birras Oi! (2005-2008)

Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili?

Myslím, že Evil Skins, The Templars, The Veros, Combat 84, ale neovlivňují nás jen kapely, ale hlavně celý náš životní styl a naše dětství.

O čem jsou vaše texty?

Jsou o tom, jak žijeme, bitkách, nocích v celách, přátelství a hrdosti.

Řekněte nám něco o vašem demu?

Samozřejmě. Naše demo je živým důkazem toho, jak je těžké udržet kapelu naživu. Hrát jsme začali na začátku roku 2010 a nyní v roce 2012 se dostalo naše demo k evropskému labelu, se kterým jsme velmi spokojeni. Nebylo vůbec jednoduché udržet nás v chilské skinheadské scéně. Je tady totiž mnoho těch, co chtějí vše zničit, co lžou a jsou falešní.

Brutal Skins

Kolik jste odehráli koncertů? Řekněte nám o nich něco.

S Brutal Skins jsme měli jeden koncert v roce 2010, dva v 2011 a jeden v 2012. Vždy jsme hráli s Bootboys, se kterými nás pojí nepřemožitelné přátelství. V roce 2010 jsme hráli s Comando Suicida, argentinskou skupinou z 80.let. V roce 2012 to bylo ještě s Riot Skins. Tady v Chile je málo koncertů a málo kapel. Taky místa pro hraní jsou hodně vzdálená, takže to tady opravdu není jednoduché.

Řekni nám něco o scéně v Chile.

Jsou tady dvě strany. Jedna, kde jsou ti, kteří se chtějí bavit a dělat hudbu pro skins. Neřeší, jak jsi starý a jakou jsi měl minulost. Druhá strana oproti tomu chce skinheads zničit.

My se snažíme dělat věci bez zábran. Chceme, aby naše věci vycházeli u labelů i mimo Chile. Od nás se to podařilo zatím jen pěti kapelám!

Máte problémy s vašimi koncerty?

Jak jsem již psal, není to lehké. Je hodně finančně náročné někam se dostat, ale snažíme se. Vzhledem k tomu, že vznikají nové kapely, tak to bude snad jednodušší.

Chodíte na koncerty, kde nehrajete?

Já osobně ne. V Chile sice bylo pár skvělých kapel jako Cockney Rejects nebo The Business, ale pořádali je antifa a red skins organizace, které nepodporuji.

Víš něco o české scéně?

Moc ne. V poslední době jsem slyšel jen Operaci Artaban a Aeibis.

Brutal Skins

Jaké jsou tvé oblíbené desky?

Dobrá tedy tak, The Veros -  The Lost tapes, Section 5 - Street Rock´n´roll, The Templars - Dans La Catacombs, The Last Resort - Skinheads Athems, Evil skins - Une Force Une Cause Un Combat, Combat 84 - Ordes Of The Day , Condemned 84 - The Boots Go Marching In, Close Shave - Lone Riders. Myslím, že to jsou všechno skvělá alba.

Jižní Amerika je známá svými fotbalovými fanatiky. Jste nějak zapojeni mezi hooligans a ultras?

Hodně dlouho jsem byl chuligán, ale před pár lety jsem to nechal. Ostatní v kapele mají fotbal rádi, ale nejsou chuligáni. Píseň Hooligans y Ultras z našeho dema je o mém životě v předešlých letech.

Jaký je běžný život v Chile?

Život v centru Chile je složitý. Je tady mnoho dealerů drog, delikventů.. Musíš zde pořád bojovat a být dobrý bitkař, když je jich na tebe víc, ha ha. Ale jsou tu i dobré věci. Chodíme pít do barů, což je pro nás důležité a zábavné. Po pár pivech jsou Chilané dobří lidé.

Co si myslíš o náboženství?

Není moc, co říct. Nenásledujeme žádné, ale je jich tu opravdu hodně.

Brutal Skins

Co děláte mimo muziku?

Moc toho není, znáš to. Pití, bitky, holky. Máme tady spolu s Bootboys "Real Evil Skins Crew", se kterou pořádáme koncerty, které nazýváme "Skinheads Rule Ok" a nyní bude třetí, kde budou alespoň čtyři kapely.

Plány do budoucna?

Je toho hodně. Já osobně chci dělat mnoho dobrých věcí pro naši scénu. Pokračovat s Brutal Skins...Dotlačit co nejvíce kapel k tomu, aby udělali nahrávky. Chceme tady velkou scénu, ne jen malou s mamkou, taťkou, psem a sousedem, ha ha ha. Chci mít koncerty plné skinheadů...

Slova na závěr?

Za prvé ti děkuji za rozhovor a zájem o Brutal Skins. Taky děkujeme Skinhead Beat Records za šanci vkročit na evropský trh. Díky lidem a fanouškům z Chile, kteří nás podporují. Zdravíme Bootboys a Skins Train. A pamatujte: "Skins mají své vlastní názory a ne názory cizích".