Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Breakout

eng

Breakout

Tak se nám na začátek trochu představte.
 
Zdravím vás, my jsme Breakout, kapela z anglického Newcastlu. Současná sestava je : Dodge - zpěv a kytara, Baxta - baskytara, Zips - bicí a Cannon - doprovodné vokály.
 
Můžete nám říct stručně něco o vaší historii?
 
Naše první zkouška proběhla 11.listopadu 2008. První vystoupení jsme měli v únoru dalšího roku v hospodě, která je blízko místa, kde žijeme. Potom následovalo pár menších akcí. Tento rok byl pro nás mnohem náročnější a produktivnější. Měli jsme pár větších koncertů, nahráli jsme něco ve studiu a hlavně jsme získali mnoho užitečných kontaktů.
 
Jaký je váš názor na dnešní skinheadskou scénu v Anglii?
 
Současná scéna je dobrá, ale na čísla je to trochu horší. Existuje spousta super kapel a i organizování koncertů je zde velmi kvalitní. Je dobré vidět, že se to tady zlepšuje. Všichni máme povinnost podporovat naší scénu, jak nejlépe to jde. To nám může zajistit ještě lepší budoucnost.
 
Co jste zatím všechno nahráli? Jste spokojení s nahrávkami?
 
Naše první nahrávka byla 2010 World Cup a obsahovala písně Come on England a cover od Combat 84 World War. Bylo vydáno jen 154 CD a vyšlo na našem labelu ENG Records. Krátce na to jsme nahráli píseň Terrorist Attack pro skvělou výběrovku Best of British Oi! vol. 2, která vyšla u M.F.S. Zvuk u Come on England je lepší než u Terrorist Attack, protože ta byla nahrána ve spěchu a chybí jí více kytarové energie. No, poslechněte si je a uvidíte.
 
Breakout
 
Jak bys popsal váš zvuk a jaké kapely vás nejvíce ovlivnili?
 
Hrajeme rychlé anglické old school Oi! s texty, které mluví k věci. Kapely, které nás nejvíce ovlivnili jsou Combat 84, Boisterous, Last Resort, 4 Skins, Condemned 84 a Close Shave. Myslím, že nás více ovlivnili tyto staré kapely, než dnešní nové.
 
Řekni nám kolik jste odehráli koncertů a s kým jste hráli?
 
Náš první pořádný koncert jsme absolvovali v únoru 2010 po boku legendy 999 v 3 Tuns Pub v Gateshead. Následující týden jsme odehráli náš první koncert mimo severovýchodní Anglii v hospodě Snooty Fox ve Wakefieldu s Pressure 28 a Skinfull. Od té doby jsme měli pár dalších koncertů např. s Adverse Society, Bakers Dozen nebo Snarling Old Dogs.
 
Kdo z vás píše texty a o čem jsou?
 
Dodge píše texty a dělá většinu hudby, i když sem tam přispějeme všichni. Naše texty se zabývají životem pracující třídy, anglickou hrdostí, válkou, politickou korupcí nebo vládní chamtivostí. Zpíváme o životě, tak jak ho vidíme my a kašleme na politicky korektní idioty.
 
Breakout
 
Jaké jsou vaše politické názory?
 
Breakout nepatří ani nalevo ani napravo. Vidíme sami sebe jako pracující muže, kteří velmi často nemají šanci vyjádřit se k dění ve společnosti. Naše vlastní politické názory bereme jako soukromou věc a nehodláme o nich diskutovat. Zpíváme o věcech, na kterých by se shodla většina lidí pracující třídy.
 
Jaké máte plány do budoucna?
 
Naší hlavní prioritou pro příští rok je vydaní nového alba. Od dubna 2011 chceme odjet hodně koncertů, abychom mohli propagovat album, tak doufám, že si toto přečte mnoho dobrých organizátorů akcí. Jediné, co chceme, tak je, aby koncerty byly o hudbě a ne o politice.
 
Slova na závěr?
 
Děkujeme ti za to, že se zajímáš o Breakout. Díky, že si nám dal šanci, aby se o nás čtenáři něco dozvěděli. Chtěl bych také poděkovat lidem z Newcastlu, kteří chodí naše koncerty a všem organizátorům, kteří nás pozvali na nějakou akci.
 
Pro další informaci se můžete podívat na náš myspace/breakoutnortheast .