Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


All Bandits

English

All Bandits

Mohli byste se nám představit?

My jsme All Bandits, kapela z Polska. Nynější sestava (od roku 2010) je: já (Bandzior) - kytara, zpěv; Mały - baskytara a Vania - bicí. Nyní jsme jen tři a myslím, že je to tak nejlepší... i když občas mi chybí druhá kytara při koncertech. Zatím jsme vydali jedno CD "Made in Poland", split s Lumpex ´75, EP "Dzieci Ulicy" a split EP s The Gits "Oi! Pro Patria". Taky jsme se objevili na pár kompilacích jako CD pro NADSAT, "Muzyka ulicy" vol.1 a vol.2, "Polska Gola" u Olifant records.

Můžeš nám říct něco o vaší historii?

Začali jsme hrát před deseti lety a já jsem jediný člen ze zakládající sestavy. Do teď v kapele hrálo celkem dost lidí, kteří nyní hrají jinde, třeba v Rewizja (punk rock), Fix Up (kalifornský punk) nebo Prawy Prosty (Oi!).

Jaké kapely vás ovlivnili?

To by byl moc dlouhý seznam. V základu je to Oi!, Viking rock, Punk, RAC... jen ne rap, R&B a techno!!!

O čem jsou vaše texty?

Jsou hlavně o tom, co se okolo mne děje.  O mém životě a všem, co mi vadí. Taky o pití, kocovinách, nenávisti a lásce...

Kolik koncertů jste odehráli? S kým jste vystupovali?

Hrajeme od roku 1999, což je celkem dlouhá doba. Do teď jsme koncertovali s Condemned 84 (což byl vždycky můj sen!), Peter & Test Tube Babies, Get Out, Rezystencja, Bulbulators, IVC, WaySideCrew, Awantura, Analogs, FlatCaps, Junkers, Booze&Glory, Horrorshow, Lumpex ’75, Pizdziores, Bilety Do Kontroli, Zbeer, Skunx, Operace Artaban, The Riot, Pilsner Oiquell, Mammy’s Darlings, Werwolf 77, Sandals, Awaria, Everyday hate, Gabreta, Inkorekt, The Granits... víc si nepamatuji, ale určitě jsem na nějaké zapomněl. Je nám ctí, že jsme mohli vystupovat i u vás v Čechách. Zdravím všechny naše jižní sousedy.

Jaký byl váš nejlepší a nejhorší koncert? Co vaše první vystoupení?

Abych řekl pravdu, tak nemohu zodpovědět tuto otázku. Většina koncertů dopadla velmi dobře, a i když jsme nehráli nejlépe, tak párty dopadla skvěle.

Můžeš nám říct něco o scéně u vás v Polsku? Doporučte nám nějaké kapely?

Nyní je Oi!/skinhead/punk rock scéna u nás velmi silná a různorodá. Můžu vám doporučit patriotickou Viking rockovou kapelu Horytnica, opilce The Gits, Junkers, Bulbulators,...

Řekni nám něco o a) The Gits b) Awanatura c) Booze & Glory d) Contra Boys ?

 The Gits – Podle mne nejlepší polská Oi! kapela, která hraje hudbu ulice pro děti ulice.

Awantura – Skvělý agresivní streetpunk. Čekám na další CD.

Booze & Glory – Opravdu dobré klasické Oi!. Ale nechápu, proč je kapela, ve které hrají tři Poláci, známá jako britská!? ha ha.

Contra boys – Mám rád většinu Adamových nahrávek, ale tou nejlepší je pro mne stále jejich první CD. Na druhém je pár dobrých věcí, ale to poslední moc neposlouchám.

All Bandits

Víš něco o české scéně?

Mám rád Čechy, hlavně české dívky. Pivo, smažený sýr s hranolkami, česnečku po kocovině, Orlík, Krtek, Prahu... Scéna u vás je víc dynamická, máte více koncertů a není jich tolik, co končí bitkou. Doufám, že se neurazíš, ale myslím, že česká a slovenská scéna je jako jedna. Mám rád Orlík, Zónu A, Vlajku, Braník... z novějších Disdainful (hodně jejich baskytaristku), Incident a Ani Krok Späť.

Jaký je tvůj TOP 10 kapel a alb?

To je těžké. Může to být TOP 100? ha ha. Tohle jsou mé oblíbené skupiny Cockney Rejects, Condemned 84, Mistreat, Midgards Soner, Cock Sparer, Blitz, AC/DC, Motorhead, Social Distortion, The Bones... je jich ale samozřejmě víc.

Posloucháš něco mimo Oi! nebo streetpunk?

Mám rád starý heavy metal a hard rock. Miluji AC/DC, Motorhead, Rose Tattoo a nějakou tu mladou rock´n´rollovou krev jako Social Distortion (ha ha možná nejsou tak mladí, ale když to porovnám s Lemmym nebo Angusem, tak jsou mladší), Airbourne nebo The Bones.

Polsko je známé díky fotbalovým chuligánům. Zajímáte se o to? Jakému klubu fandíte?

Můj oblíbený klub je Zaglebie Lubin. Naneštěstí když jsem je viděl naposledy hrát, tak bych je spíše zbil.

Myslím, že polští chuligáni jsou nejsilnější na světě. I ultras stojí za to.

Ve vaší zemi je hodně rozšířené křesťanství. Jste věřící?

Já pocházím z katolické rodiny, stejně jako většina Poláků. Nyní ale hodně lidí opouští svou víru. Kostely se míchají do politiky a kněží jsou jako nedotknutelná mafie. Nesmíme ale zapomínat na evropskou historii, která byla vždy s křesťanstvím propojena. Dlouhou dobu bylo v Polsku důležité pořekadlo "Bóg, Honor, Ojczyzna!" ("Bůh, Čest, Domovina"), kterého se někteří drží dodnes.

Jak se vám líbil váš poslední koncert v Praze?

Ta noc byla opravdu skvělá, ale abych řekl pravdu, tak naše vystoupení nebylo podle mne tak dobré. Jinak ale všechno vyšlo fantasticky! ha ha. Vlastně jsem zapomněl na jednu věc a to, že nám někdo vysklil auto, takže když jsme se vraceli domů, tak jsme byli bez dvou oken.

Kde můžeme koupit CD, trika a ostatní věci od vaší kapely?

Zadejte si All Bandits do googlu a tam najdete obchody s našimi věcmi.

Taky se můžete podívat na www.olifant.com.pl, www.peruner.com.

Jaké máte oblíbené filmy a knihy?

Nejlepší film je určitě Statečné srdce. Miluji taky Takový normální zabijáci, Romper stomper a všechno od Monthy Phytonova létajícího cirkusu.

Knihy? Orwell - 1984, Anthony Burgess - Mechanický pomeranč, ale popravdě moc nečtu.

Jaké jsou vaše ostatní hobby?

Sbírám Oi!/RAC/Punk vynily a CD. Miluji své kytary, koncerty. Mimo hudby je tu má rodina a pes... a pivo:)

Plány do budoucna?

V nejbližší době se zúčastníme na kompilaci "Tribute to Condemned 84" s písní "Face The Aggression", která vyjde u Hostile Class Records. V dalších týdnech chceme vydat další singl.

Slova na závěr?

Díky za zájem, uvidíme se na dalším koncertě nebo někde ve Wroclawi při EURO 2012. Zveme tě! Můžeme popít naše polské pivo.

Oi! Fuck P.C.!