Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Alessandro (Viterbo Skinheads Crew)

English

Viterbo
 
 Oi!, mohl bys ses nám, prosím tě, představit?
 
Moje jméno je Alessandro, je mi 20 let a jsem členem Viterbo Skinheads Crew. Viterbo je malé město poblíž Říma. Pracuji jako kurýr. V našem Crew je 8-9 členů. První skinheadi se ve Viterbu objevovali už na začátku osmdesátých let a hodně se zajímali o fotbal, zejména o ULTRAS. V devadesátých letech tu vznikla první Oi! kapela Razzapparte (1995), scéna se hodně politizovala a bylo tu Crew Viterbo SHARP. Dnes je naše skupina apolitická (žádný RASH nebo SHARP), ale striktně antifašistická.
 
Můžeš nám říct něco o scéně ve vašem městě?
 
V našem městě je skvělá scéna, je zde pár Oi! a Hardcore kapel. Viterbo skinheads jsou členy ještě dalšího crew Tuscia Clan, kde je asi 15-20 lidí, kteří pořádají Punk-Oi! a Hardcore akce. Když se koukneš na myspace (www.myspace.com/viterbo_rebels), tak se můžeš podívat na fotky z našich koncertů.
 
Zajímáš se o ULTRAS nebo Hooligans? Jakému klubu fandíš?
 
Nepatřím mezi ULTRAS, ale ULTRAS scéna je v Itálii velmi silná. Podporujeme klub z našeho města Viterbese a další kluby jako Juventus, Roma a Lazio.
 
Pořádáte nějaké koncerty?
 
Jasně, organizujeme spoustu koncertů, jelikož milujeme hudbu a chceme ji dostat mezi lidi v našem městě.
 
Jakou muziku posloucháš?
 
Poslouchám spoustu typů hudby, od Oi!, Punk, Hardcore, přes Hard Rock, Glam Rock, Rock'n'Roll až po Ska a Rocksteady.
 
 Zajímáš se o skútry? Myslím, že jsou u vás velmi oblíbený.
 
Nezajímám se o skútrovou scénu, ale v Itálii je v posledních letech velmi populární. Je zde mnoho setkáni a nocí spojených s DJi Ska, Reggae, Northern Soulu a Rocksteady.
 
Viterbo Skinheads
 
Víš něco o české scéně?
 
O české scéně si myslím, že je velmi dobrá. Máte hodně zajímavých kapel jako Operaci Artaban nebo Disdainful. A 4 Subculture Records je skvělý label.
 
Můžeš nám říct něco o scéně v Itálii?
 
 V poslední době je Italská skinheadská scéna mnohem více spojená než dříve, méně se dělí kvůli politice na RASH nebo SHARP. Ale jsou zde samozřejmě i některé levicové výjimky. Scéna se silně oddělila od neonacistických skins v roce 1985, kdy vypukly násilnosti na 3. Narodní Meetingu v Certaldu blízko Florencie.
 
Můžeš nám říct něco o a) 4 Moors, b) ADL 122, c) Basta, d) Armco e) Arrogants f) Billy Boy E La Sua Banda, g) Bloodline, h) Calcio d'Inizio, i) Ciurma Skins, j) Civico 88, k) Evolution So Far, l) Hate For Breakfast, m) Klasse Kriminale, n) Kontatto Estremo, o) Legittima Offesa, p) Los Fastidios, q) Nabat, r) Nativi, s) Payback, t) Plastic Surgery, u) Porco 69, v) Reazione, w) Skin Army, x) SPQR, y) Stato Asociale, z) The Casuals?
 
4 Moors : Skvělá kapela, jejíž dva členové nyní hrají v Roll Call.
 
ADL 122 : Hudebně jsou výborní, ale absolutně se neshoduji s jejich ideami.
 
Armco : Stejné jako ADL 122.
 
Arrogants : Nemám je rád.
 
Basta : Jeden z milníku italské scény, skvělé!
 
BillyBoy e la Sua Banda : Rozpadli se před několika lety, ale byla to skvělá banda.
 
Bloodline : Nemám je rád.
 
Calcio d'inizio : Nemám je rád.
 
Ciurma Skins : Výborná kapela ze Sardinie.
 
Civico 88 : Bez komentáře.
 
Evolution so Far : Dobrý Hardcore.
 
Hate for Breakfast : Bez komentáře.
 
Klasse Kriminale : Jedna z nejlepších Italských kapel v historii. Brzo vyjde jejich nové album.
 
Kontatto Estremo : Nemám je rád.
 
Legittima Offesa : Stejné jako ADL 122 a Armco.
 
Los Fastidios : Předtím než se z nich stala politická kapela, tak byl celkem slušní.
 
Nabat : Kmotři Italského Oi!. Skvělé!!
 
Nativi : Nikdy jsem je neslyšel.
 
Payback : Nejlepší Hardcore v Itálii a možná i v celé Evropě.
 
Plastic Surgery : Nemám je rád.
 
Porco 69 : Bez komentáře.
 
Reazione : Skvělá kapela, která je známá po celém světě.
 
Skin Army : V téhle skupině hrál zpěvák Reazione, ale nebyli moc dobří.
 
SPQR : Bez komentáře.
 
Stato Asociale : Bez komentáře.
 
The Casuals : Docela dobrá banda.
 
Mohl bys nám doporučit nějaké jiné kapely, které jsem nezmínil?
 
Automatica Aggregazione, Gli Ultimi, Bull Brigade, Pinta Facile, Razzapparte, Roll Call,Tear Me Down, N.C.B., Brutti e Ignoranti, Plakkaggio HC, Colonna Infame Skinhead, Duap a Banda Del Rione (poslední tři jsou starší slavné kapely).
 
Tuscia Skinheads
 
Co si myslíš o webu Odiati E Fieri? Mohl bys nám říct něco o jiných zinech či webových stránkách?
 
Odiati E Fieri je dobrý zine pro RAC kapely. Nejlepším zinem/forem pro apolitické kapely je www.rudeness.it/webzine .
 
Co si myslíš o Barracuda a Anfibio Records?
 
Barracuda Records je 88 label s neonacistickými kontakty. Anfibio Records je zase SHARP label propojený s levicí. Smutné, že distribuují i apolitické kapely jako Evil Conduct, Veros, On file.
 
Mohl bys nám říct o nějakých známých crew v Itálii?
 
První silné skupiny v Itálii byli v Boloně na začátku 80. let, pak v Římě, Janově a na severovýchodě Itálie. Všechny tyto crew drželi pospolu a zajímala je hlavně zábava a Oi!. První velké setkání skinheadů bylo v Monze (Milán) a všechno vypadalo, že by mohlo jít správným směrem. Na dalším meetingu v Boloně se začali projevovat první politické a mezimístní rozdíly. Třetí akci už pronásledovali očekávané bitky mezi lidmi z Říma a Florencie, to byl začátek konce. V roce 1983 byl zrušen koncert kapely Nabat v Feltre - údajně pro vyvěšení italské vlajky - poté Severo-Východní Crew zradikalizovalo svou pozici a vznikly Azione Skinheads a Veneto Fronte Skinheads Crew. Janov zůstal působištěm apolitických a red skins. Řím se rozdělil na rudé S.Lorenzo a pravicové centrum města. Dnes jsou největšími RAC skupinami Milano Skinheads (Skinhouse) a White Kriminals (Boloňa). Apolitiké antifašistické bandy jsou Real Life Army (Reggio Emilia), Scarred For Life and Rash (Řím), Nord Est Crew (Marghera) a na jihu Still Standing Army.
 
Viterbo Skinheads
 
Mohl bys nám říct něco o Skinhouse Milano a o klubech v Itálii?
 
Skinhouse je místo je pro RAC/88 kapely. Ostatní skupiny mohou hrát třeba v CPA (Florencie), La Strada (Řím), Rivolta (Benátky) ... nyní je tu málo klubů, které by si mohli apolitičtí skinheads pronajímat, a tak kapely hrají v squatech La Strada nebo Grottarossa, které nejsou špinavé a vypadá to v nich skoro jako v klubech.
 
Slova na závěr?
 
Skinhead je životní cesta, respektuj svou kulturu a udržuj svou víru.