Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


The 96 Brigade

English

The 96 Brigade

Mohl by ses nám představit?

Jmenuji se Josh a jsem jediným členem kapely 96 Brigade. S 96 Brigade jsem začal jako se studiovým projektem, protože jsem měl v hlavě spoustu nápadů a chtěl jsem se o ně podělit. Na nahrávkách hraji na všechny nástroje.

Můžeš nám říct něco o historii kapely?

Kapela vznikla jako odpověď na politické prostředí a situaci ve Spojených Státech. Věci se tu stále zhoršovaly a toto je má hudební reakce. Mým cílem bylo udělat to tak, aby se mohli najít lidé z celého světa, a aby mohli reagovat na jejich vládu.

Jaké kapely tě nejvíce ovlivnili?

Je mnoho skupin, co na mne mají vliv. Vyrůstal jsem v domácnosti, kde byla hudba velmi podporována a poslouchal jsem mnoho kytarových věcí. Ovlivňují mne kapely jako YDL, Anti-Nowhere League, Stars & Stripes... ale i umělci, třeba Joe Cocker. Jsem muzikant, takže hledám nápady, kdekoli cítím, že jsou užitečné.

Máš zkušenosti i z jiných kapel?

Ano. Byl jsem členem několika odlišných projektů. Na baskytaru jsem hrál v Patriots Call a na kytaru v Force Fed Hate. Mám pár tradičních projektů, které dělám sám. Snažím se hodně zapojovat do skinheadské hudební scény.

Mohl bys nám popsat diskografii? Poslední album vyšlo u Pure Impact. Jak jsi s ním spokojen a jaká byla spolupráce s Peterem?

Dodnes má 96 Brigade vydané dvě alba. "Revolution for dummies" bylo mé první album. Vyšlo v roce 2010. Tahle deska byla spíše experiment, abych mohl zjistit, jestli dokážu udělat vše sám. Vyšlo to a já jsem u muziky zůstal. Album "Can you hear us now?" je oproti prvnímu lepší v hudbě i textech. Jsem s ním naprosto spokojený a nic bych na něm neudělal jinak.

"Can you hear us now?" vyšlo ve spolupráci Label56.com a Pure Impact. S Peterem jsem se seznámil skrz Label56.com a naše vztahy jsou skvělé. Je to super chlap, který toho udělal už opravdu hodně, a se kterým se výborně spolupracuje. Pokud jde o evropskou scénu, tak Peter má velký podíl na jejím chodu a udržování hudby naživu. Klobouk dolů.

The 96 Brigade

O čem pojednávají tvé texty?

Většinou jsou o aktuálním dění. Snažím se je dělat co možná nejvíce politicky zaměřené. Jsou sice o Spojených Státech, ale v dnešní době se v nich, si myslím, může najít kdokoli. Jsem ortodoxně pro-americký. Jsem velmi hrdý na evropské dědictví a velmi si ho vážím. Je to má povinnost. Jako občan Spojených Států podporuji to, co otcové zakladatelé udělali pro tuto zemi.

Už jsi měl nějaké živé vystoupení? Plánuješ nějaké?

Bohužel, zatím jsem žádný koncert neměl. Je to velmi těžké, když jsem na vše sám. Stále ale doufám, že najdu muzikanty, kteří se mnou budou hrát. Rád bych sdílel mou hudbu s ostatními.

Mohl bys nám popsat scénu u vás?

Blízko mne žádná scéna není. Ale jsem skinheadem 15 let a mám okolo sebe skupinku kamarádů, se kterými jsem v kontaktu.

V Spojených Státech je nyní mnoho dobrých kapel. Třeba Wellington Arms, Brassic, The Dirty Bunch. Ten seznam by byl hodně dlouhý. Myslím, že hudební scéna zde ožívá.

Mohl bys nám něco říct o a) Offensive Weapon b) Bonecrusher c)Wellington Arms d) Bridgeburners?

Všechny jsou skvělé a třeba Offensive Weapon poslouchám velmi často. Tyto kapely mají svůj vlastní nezaměnitelný styl.

Víš něco o české scéně?

Bohužel neměl jsem zatím příležitost, ale doufám, že se to změní.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější alba?

Mých TOP5 desek:

Stars and stripes - Shaved for battle

Skrewdriver - Hail the new dawn

Hepcat - Push and shove

The Distillers - S/T

TMF - Its a thugs life

The 96 Brigade

Posloucháš něco jiného mimo Oi! a streetpunk?

Toho by bylo moc, jelikož si velmi užívám mnoho odlišné hudby. Pomáhá mi to být více eklektickým muzikantem.

Kde bychom si mohli koupit CD, trika atd.?

CD na Label56.com a Pure Impact. Trička na Label56.com .

Jaké jsou tvé oblíbené knihy a filmy?

Jsem velký fanoušek Nietzscheho a mám jeho velkou sbírku. Kromě to rád čtu o americké a evropské historii. Co se týče filmů, tak mám rád italské a americké horrory a filmy se zombie.

Jaké máš ostatní záliby?

Rád lovím, rybařím a chodím do přírody.

Plány do budoucna?

Teď se opravdu naplno věnuji hudbě a doufám, že vydám ještě desky, které si budou chtít lidé pustit.

Slova na závěr?

Jestli jste již slyšeli mé desky a líbili se vám, tak mi napište na the96brigade@yahoo.com . Mám rád ohlasy od fanoušků. Dodá mi to sílu pro to, abych dělal co nejlepší hudbu, jakou mohu.