Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Operace Artaban

odpovídá Kabanos
 
Operace Artaban

Čau, mohl bys stručně představit kapelu?

Oi! ja sem Kabanos 32 hraju na basu a občas zpívám. Jinak mám s bratrem obchod (Hardset shop) se street wear oblečením, tattoo salonem a muzikou, label Rabiát records a street značku Hardset a občas u nás v Brně dělám koncerty.

Na bicí hraje Milošek 32, ten rozváží Řecký speciality.

Zpívá Iggy 25 pracuje a taky studuje

Kytaru hraje Fanule 22 - studuje

Na druhou kytaru hraje Strýc 22 pracuje v reklamce

Jak jste přišli na název Operace Artaban?

Je to akce z filmu Fantomas a to je náš presidentJ

Jaké kapely tě nejvíce ovlivnily?

Je těžký říct co mě ovlivňuje, protože se snažím produkovat originál, ale v poslední době sem hodně poslouchal Discharger, Paris Violence, Roimungstrumpp. Z dřívějška sou to Kritická Situace, Madnese, Mr Review, Oi Melz, Rabauken, 13. Století, .

Hrajete nějaké covery?

Máme cover Šalina (je to „Sorry“ od 4 Skins) a na koncertech občas brnknem "Orlík" od Orlíku.

Operace Artaban

S jakými kapelami už jste hráli?

Vanila Mufins, Weins no 1., Kraval Bruder, Perkele, Loikaemie, Vogelfrei, Tleskač, Boots and Braces, Začiatok Konca + asi stopade dalších

Co si myslíš o české scéně? Je lepší nebo horší než, když jste začínali?

Pro nostalgika, který stále vzpomíná na to co bylo, to bude vždy špatný. Začátky byly parádní a dobrý je to i teď. Jen je to prostě jiný. Nechtěj po mě určit co bylo lepší. Hodně lidí je pryč což mě mrzí, ale teď je tu prostě nová krev.

V jaké zemi je podle tebe nejsilnější scéna?

Hráli sme v Itálii, Německu, Polsku, Maďarsku, Rakousku samo i na Slovensku. Každá scéna má něco do sebe. Taky se těžko hodnotí scéna dle pár koncertů. Žít nějakou dobu v nějaký z těch zemí, asi bych mohl objektivně hodnotit.
Jediné co můžu soudit je to, že Německá scéna je oproti té naší solidárnější aspoň tím, že nepálí CD. Už toto dělá sílu.

Jaký máš názor na politiku v hudbě?

Ať si každé béká co chce. My Politiku do válu netaháme i když asi každý z nás má nějaký názor. Zkrátka politika rozděluje lidi. V naprosté většině stejně nikdo nic nezmění. Jen przní kult.
 
Operace Artaban

Máš nějaké jiné koníčky než hudbu?

Chodím do posilovny a jelikož už není moc čas na Thai box, tak občas buchnu do pytle. A hlavně : Má práce je můj koníček!

Máte nějaké plány do budoucna (např. nové CD) ?

Jo to mámeJ, snad v půli 2008!

Slova na závěr?

Díky za zájem o naši bídnou bandu! Mějte se a SKINS.