Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Loyalty

odpovídá Steve Gale
 
Loyalty

Čau, mohl bys prosím představit vaší kapelu?

Loyalty jsou poměrně nová Britská Oi! kapela. Jsme z malého městečka Witney, které se nachází v západním Oxfordshire. Sestavu tvoří Steve Gale (zpěv/kytara), Jim Maycock (kytara) a Garry Williams (bicí). Všichni pracujeme a je nám od 25 do 35 let.

Vydali jste už něco?

Nahráli jsme šesti písničkové demo ''Loyal Supporters of Oi!''. Poprvé se ale naše dvě skladby objevily na kompilaci ''Never say Die!'', která vyšla na holandském labelu Sick Mind.

Jaké kapely vás ovlivnili a jaké máš oblíbené?

Mojí nejoblíbenější Oi! kapelou jsou Condemned 84, kteří mají pořád velkou sílu. Dalšími oblíbenými kapelami jsou 4 Skins, Combat 84, Last Resort (Warriors), Betrayed, Gutterspine Army, Blank Generation, Argy Bargy, Another Man´s Poison, Retaliator...

Jak byste popsali váš zvuk a texy?

Hrajeme jednoduché Oi!. A texty máme o problémech, co jsou v Británii, která je ničena drogami, kriminalitou a nenasytností po penězích.
 
Loyalty

Kolik jste zatím odehráli koncertů? A s jakými kapelami jste hráli?

Takže začali jsme hrát v roce 2000, kdy jsme odehráli pár lokálních koncertů např. se Skinfull. Náš první větší koncert jsme odehráli s kapelami Rataliator a Headcase z Belgie.

Je u vás těžké sehnat místo na koncert? Slyšel jsem koncertě Condemned 84, který byl zrušen kvůli levičákům.

V Británii se lidé stále snaží poskvrnit Oi! a vše kolem skinheads. Pokud vím, tak koncert Condemned 84 v Norwichi byl zrušen právě kvůli takovýmhle extremistům. Podle mě nemají právo napadat koncerty, na kterých nejsou žádné politické kapely a jde na nich jen o zábavu. Poslechněte si naší píseň ''Oi! will not be silent'', ta je právě o takových věcech. Chtěl bych tímto pozravit Condemned 84, kteří navzdory těmhle kecům pořád hrají.

Jaká je scéna ve vašem okolí ?

Je tady málo známých skinheads. Ale myslím, že tu ještě někde nějací skins jsou a doufám, že je potkáme na nějakém z našich koncertů.

Jaký máš názor na politické a nepolitické skins? Co pro tebe znamená být Skinheadem?

Být skinheadem pro mě znamená svobodně se vyjádřit. Ale když to někdo spojuje s politikou, tak je to jeho věc. Ale ať nechá na pokoji lidi, pro které to je to jen zábava.
 
Loyalty

Nechcete vydat nějaké dlouhohrající CD?

Máme to v plánu, ale nejdřív musíme nahrát nějaké písničky pro kompilace a pak budeme dělat nějaké menší CD. Později bychom chtěli nahrát i dlouhohrající album nebo třeba split např. se Skinfull. Uvidíme jak to půjde.

V UK je pár nových kapel jako třeba On File nebo Retaliator. Jaký na ně máte názor?

Nyní je v Anglii hodně nových kapel. Retaliator a On File jsme viděl hrát na ''Oi! is the christmas gig'' a bylo to skvělé. Obě kapely už vydali skvělé debuty (Retaliator- Orders of Chaos a On File- Ejected from the premises). Pravděpodobně znáš i jiné nové kapely jako třeba Crashed out, Gundog, Scirvy, Running Riot. Jediná kapela, kterou bys nemusel znát jsou Hotwired. Je to Punk/Oi! kapela ze stejný oblasti jako jsou Retaliator. Hráli taky na ''Oi! is the christmas gig'' , kde zaskakovali za Skotské Bakers Dozen.

Co si myslíš o Oi!, RAC, punku, SKA, národní hrdosti, Eltonovi Johnovi, nealkoholickém pivu a Sirit of 69?

Oi! - Je to nejupřímnější hudba a také nejlepší dar, který kromě fotbalu Británie dala světu.

RAC - My rozhodně nejsme komunisti, ale nenazývejte nás RAC kapelou.

Punk - Občas nějaký poslouchám, ale preferuji spíše ''streetpunk'' než anarcho popřípadě crust punk, to jde mimo mě.

SKA - Já osobně mám zálibu ve SKA muzice. Jako 10/11-letý jsem poslouchal Madness, Specials a Bad Manners, ale v 80/81 letech to poslouchal skoro každý.

Narodní hrdost - Je to část tvé identity, jestli ti nezáleží na tvé zemi, nemůže ti záležet ani na sobě samotném. Národní hrdost je špatná vlastnost jen tehdy, když si jí zaslepen. Protože ne všechno ve tvé zemi může být dobré, vždy tu budou i špatné věci.

Elton John - Elton John! Je hanba, že ho někteří Angličané považují za národního hrdinu

Nealkoholické pivo - Je lehké říci, že nealkoholické pivo je pro žabaře, ale až ti přejede někoho z tvých blízkých opilý řidič, budeš mít jiný názor.

Spirit of 69 - Posedlost rokem 69 jde mimo mě. Je sice dobré, že dnešní skinheads chtějí být jako ti v minulosti, ale spíš by se měli zajímat o spirit of 2000! My také začíname písničku odkazem na rok 69, ale tím chceme jen říct, že skinheads jsou tu už tricet let.

Jestli jsi se ale ptal na knihu od George Marshalla, tak ti můžu říct, že ta je skvělá. Slyšel jsem na ní i špatné reference, ale je to přeci jen pohled jednoho člověka. A jestli s tím má někdo problém, tak ať zkusí něco napsat sám.
 
Loyalty

Jaký je tvůj názor na dnešní scénu v Evropě a v Anglii?

Britské Oi! je velmi silné. Hodně starších kapel pomáhá těm novým, což je skvělé. O kolika jiných stylech hudby by jsi to mohl říct? Darren Russel zde pořádá festival Holidays in the Sun. Vzniká hodně nových kapel ať už Oi! nebo punkových, které spolu hrají bez jakýchkoli problémů. O scéně v Evropě toho moc nevím, jen to že je taky silná. Jedno z nejlepších CD, co jsem slyšel bylo ''Between Friends'' od Get Out, kteří také hráli na HITS spolu s další skvělou kapelou Discipline.

Vyhraje Anglie EURO 2000?

Samozřejmě, Kevin Keegan dovede náš tým k vítězství. Potřebujeme ale na naší straně více lidí jako byl Stuart ''Psycho'' Pearce.

S jakou kapelou byste si chtěli zahrát?

Chtěli bychom hrát na nějakém větším koncertě, který by pořádal Darren Russel. Taky bychom rádi hráli třeba s The Business, Major Accident nebo The Warriors. A ještě doufáme, že si zahrajeme na Live & Loud v Belgii.

Co pro tebe znamená Anglie a Union Jack ?

Anglie je moje země a znamená pro mne mnoho. A Union Jack je Britské spojenectví se Skotskem, Walesem a Severním Irskem. Tyhle země se sice směřujou k odloučení, ale já doufám, že si udrží spojení s Anglií.

Akceptovali byste nabídku koncertu od Backstreet Boys?

Jasně, ale museli bychom být headlineři.
 
Loyalty

Máte nějaké plány do budoucna?

Chceme dál hrát kvalitní Oi! a mít hodně koncertů.

Tak to je vše. Chtěli byste něco dodat?

Díky za rozhovor. Hodně štěstí s tvým zinem. Chtěl bych pozdravit všechny skinheads v Nizozemsku a celé Evropě. Vždycky jsem měl rád Oi!, takže jestli mi bude chtít nějaká kapela poslat třeba její demo, tak ať ho pošle na moji adresu: 40 Harrison Road, Swaythling, Southampton, S017 3TJ, Anglie. Nakonec bych chtěl poděkovat Robertovi ze Sick Mind/ Nordisc za to, že nám dal možnost se objevit na CD. Vše nejlepší.

Out of Order zine