Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Jungle Fever

English

odpovídá Proko
 
Jungle Fever
 
Mohli byste představit vaší kapelu?
 
Jungle Fever jsou Chris, který hraje na bicí, Alex - baskytara, Aris a Marios - kytary a Proko - zpěv. Je nám mezi 21 a 23 lety, žijeme v Aténách, hlavním městě Řecka. Nyní nemáme svá stálá zaměstnání. Někdo studuje (nebo se o to alespoň snaží), dělá denní práce a jeden z nás si plní svou povinnou vojenskou službu.
 
Můžete nám říct něco o historii skupiny?
 
 Kapela vznikla v roce 2008, když Aténská scéna byla skoro mrtvá. Jedinou bandou, co zde byla byli Bootstroke. Původní sestava Jungle Fever hrála jen chvilku a už měla koncert. Tehdejší sestava byla Marios - bicí, Alex - baskytara  Aris - kytara a Proko - zpěv. Od té doby kapela začala zkoušet a hledat svůj styl a zvuk. Hráli jsme v Aténách, Thessaloniki a Agrinio s většinou aktivních řeckých skupin. Jako support jsme koncertovali s Last Resort, Drongos For Europe, Dun 2 Def, The Partisans, BootStroke a Riot Squad.
 
Nejdříve všechno začalo jako sranda, ale pak jsme se rozhodli být opravdovou kapelou. Myslím, že takhle vznikla většina skupin. Chtěl bych říct, že nejsme muzikanti. My se snažíme vyjádřit se pomocí textů a hudby a to je myslím to, co dělá hudbu opravdovou.
 
Jungle Fever
 
Hrál někdo z vás v jiné kapele?
 
Ano, Alex se snažil hrát v Oi! kapele z Rhodosu, která měla jméno Oi!AskimOi! a Aris byl ve streetpunkové bandě Human Battle, která byla z Atén.
 
Jaké kapely vás nejvíce ovlivnili? Váš zvuk mi připomíná japonské a španělské skupiny. Posloucháte Sledgehammer, Jin-Rai nebo třeba Aggressive Combat ?
 
Nikdy jsem neslyšel kapely, co uvádíš a ani jsem nikdy moc neposlouchal japonské Oi!. Slyšel jsem, že v Asii je velká scéna, hlavně na Filípínách...ale o Japonsku nic nevím. Opravdu zníme jako oni?
 
Kdo nás nejvíce ovlivnil? Dobře, začínali jsme na starých Oi! kapelách jako Cockney Rejects, the 4Skins, Sparrer, Sham a The Last Resort. Hodně se opíráme o tradice. Oni ovlivnili většinu lidí, co se o Oi! zajímají. Je tu ale jedna kapela, která nás ovlivnila určitě všechny a to Condemned 84.
 
Osobně se nezajímám ani o španělskou scénu, i když věřím, že tam pár dobrých kapel určitě je. Nezajímám se o ni hlavně proto, že jsou pro mne hodně důležité texty a já neumím španělsky. Tudíž si myslím, že většina kapel, co na nás mají vliv, je z Anglie.
 
Vedle kapel nás také ovlivňují naše vlastní zkušenosti, vzpomínky a život v našem městě. Nechceme zpívat o tradičních Punk-rockových a Oi! tématech jen proto, že jsou tradiční. Naším jediným cílem je vyjádřit naše vlastní pocity.
 
Kolik koncertů jste odehráli a s kým jste hráli?
 
Zatím jsme odehráli osm vystoupení. Za tu dobu, co hrajeme je to sice málo, ale to je tím, že jeden z nás je teď na vojně. Do srpna. Jinak jsme hráli s našimi bratry Bootstroke a dalšími řeckými kapelami Omichli, Archidia, Human Battle, The Knux, Xat Trik, Delirio, BMW Rockers 57, Bad Movies a s kapelami, které jsou již zmíněny v druhé otázce (the Last Resort, Drongos for Europe, Riot Squad, the Last Resort, the Oppressed, Dun 2 Def, the Partisans).
 
Jaký byl váš nejlepší a nejhorší koncert?
 
Náš nejlepší koncert byl v malé vesničce jménem Agrinio, která se nachází 4-5 hodin od Atén. Také náš první koncert s Last Resort byl nezapomenutelný.
 
A nejhorší koncert? Zatím jsme neměli žádný špatný koncert. Všechny jsme si užili.
 
Jungle Fever
 
Mohl bys nám říct něco o scéně ve vašem okolí?
 
Scéna v Aténách není tak veliká jak bychom chtěli, aby byla. Ale na druhou stranu je lepší mít kvalitní scénu než velikou a špatnou. Často se mění. Jedni odcházejí, jiní přicházejí. Hlavním problémem je, že lidé mají tendenci být svědomití, politicky korektní, aby náhodou neporušili pravidla punk a Oi! scény. Je těžké jít proti vrchnostem a být sám sebou, a to jak obecně, tak v punkové scéně. Když si odlišný jsi hned napadán. Někdy je realita příliš tvrdá a složitá. Lidé chtějí jednoduchý pohled na svět. Skinheads byli v 80. letech velmi upřímní a nyní jsou také. Takové je to všude. Také díky tomu Oi! nikdy nezemře.
 
Víš něco o české scéně?
 
Ne, nemám tušení, jak to u vás chodí kámo. Jediná kapela, kterou jsem kdy od vás slyšel jsou Pilsner Oiquell. Ty musí být z Čech, jestli se nepletu.
 
Můžeš nám říct něco o a) Bootstroke b) Soberphobia c) Historie skinheads v Řecku?
 
a) Bootstroke a Jungle Fever jsou bratrské kapely. Znali jsme se už dlouho předtím než vznikla naše kapela. Máme mnoho vzpomínek na the Skinhead Unity Crew (S.U.C.), 77-82 Crew... vzájemně jsme si hodně pomáhali. Odehráli jsme s nimi hodně koncertů. Podporovali nás již na začátku, kdy se nám všichni smáli. Oni jsou kmotry Oi! v naší zemi. Byli často napadáni ze všech stran, ale vždy si drželi svou víru. To je na nich to, co je dělá zvláštními.
 
b) Soberphobia je kapela, která je z Pireusu, což je celkem daleko od Atén. Nevídáme se s nimi tak často, ale všichni jsou to skvělý chlapíci. Dobře znám jejich zpěváka Panagiotise. Je to starší a respektovaná osoba. Jsou to stejné nátury jako Bootstroke, S.U.C. a the 77-82 crew. Je škoda, že nehrají tak často. Myslím, že nedávno vydali nové album, které se dá volně stáhnout z jejich stránek.
 
c) První skinheads se v Řecku objevili již v osmdesátých letech, ale nebyl jsem u toho, tak se neptej :) Nemám moc rád ty fámy o tom, co kdo kde slyšel. Co se mě týká minulost mě moc nezajímá. Já žiji nyní a nepotřebuji někoho napodobovat. Naše skinheadské časy začali s S.U.C., kdy jsme chodili na koncerty a párty. Chtěl bych ale zdůraznit, že skinheadský život v Aténách je velmi odlišný od ostatních měst. Atény jsou metropolí je to betonová džungle.
 
“Sacrifices made,
the price is paid every day...
 
But this is the life we lead,
it is our choice for which we bleed”
 
Máš nějaký svůj TOP10?
 
Jestli myslíš mé nejoblíbenější songy, tak jsou to tyto:
 
10. Let the lager decide - On File
09. King of the Jungle - The Last Resort
08. Clockwork Skinhead - The 4Skins
 07. Strength of the Nation - Superyob
06. My saving grace - Templars
05. Sorry - The 4Skins
04. We will never die - Condemned 84
03. These four walls - Templars
02. Ena Peisma - BootStroke
01. Ti einai afto - BootStroke
 
Jungle Fever
 
Nyní jste vydali split CD s Bootstroke. Můžeš nám o něm něco povědět? Jak jste s ním spokojení?
 
Ano, jsme s ním hodně spokojení. Jsme hrdí na to, že jsme stoprocentně zachytili naše "Aténské pocity". Bylo to poprvé, co jsme nahrávali naše písně a abych ti byl upřímný, byli i chvíle, kdy jsem nevěřil, že to dokončíme. Ale dokázali jsme to! Hodně jsme díky tomu vyzráli.
 
Bootstroke a Jungle Fever jsou pýchou Atén!
 
Jaký je váš názor na tetování? Máte nějaká?
 
Tetování se mi líbí, ale obecně jsou ve společnosti dost nepochopená. Alespoň u nás v Řecku. Lidé si o vás myslí, že jste kriminálníci nebo cvoci, ale to asi znáte také... Já osobně mám tetování rád opravdu hodně, hlavně tradiční styly a to i když žádné nemám. Ale ostatní členové jich pár mají. Z nějakého důvodu jsem si vždy myslel, že tetování jsou něco jako vyznamenání. Musíš je zasloužit. Musí mít nějaký smysl a ne aby byly jen na okrasu.
 
Někteří lidé, kteří jsou pokérovaní se cítí tvrději, ale mě tohle nikdy nezastrašilo. Spíš mi to přijde směšné.
 
Mohl bys nám doporučit nějaké weby nebo blogy z vaší země?

www.radioi.gr - dobré Oi! rádio.

www.myspace.com/sucathens

www.myspace.com/7782teampunkrock

 
Jaký je život ve vašem okolí?
 
Typický život ve velkém městě. Nyní je zde finanční krize. Jsou tu týdenní stávky, hustá doprava a špatné ovzduší. Je tu spousta staveb a žádné otevřené prostory, parky...
 
Máš nějaké oblíbené filmy a kniky?
 
Knihy : Kdo chytá v žitě, Cockney Rejcect, Pán Prstenů, Watchmen, 1984 a Burning Britain.
 
Filmy : Každý gangsterský film, filmy Guye Ritchieho, staré špagety westerny, Taxikář, Zuřící býk, Walk the line, V jako Vendetta, Náš vůdce, Football Factory další filmy o hooligans, Mechanický Pomeranč, Dlouhý velký pátek, Harry Brown, Rodina Sopránů a Bronson.
 
Jungle Fever
 
Máte nějaké hobby mimo kapelu?
 
Někteří z nás dělají kickbox a posilují.
 
Plány do budoucna?
 
Chtěli bychom hrát v Evropě a vydat dlohouhrající desku na začátku roku 2011.
 
Slova na závěr?
 
Díky moc za zájem. Vydrž u práce s tvou webovou stránkou.
 
Oi! je opravdová hudba, která není pro každého. Ber nebo nech bejt!
 
Neztrácejte víru. Pozdravujeme z Atén.