Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Glory Boys

eng

Odpovídá Nestor
 
Glory Boys
 
Mohl bys nám představit kapelu?
 
Začali jsme někdy v březnu 2005. Naše první sestava byla lehce odlišná od té dnešní. Všichni jsme se znali, jelikož jsme se spolu poflakovali a chodili na koncerty a do hospody. Jedinou skinhead kapelou v okolí byli Riot Squad se členy starších Oi! skupin z Valencie jako Last Warning, Alta Tension, Social Combat,... tak jsme se rozhodli vytvořit novou skupinu, jelikož jsme si mysleli, že by bylo dobré mít kapelu tvořenou novými lidmi s novými nápady. Na začátku jsme měli jiného zpěváka, který s námi udělal nějaké nahrávky ze zkušebny (tyto dema můžete najít na internetu), ale později nás opustil. Vega (baskytarista) se k nám poté připojil a já jsem začal zpívat a hrát na kytaru. Tak vznikla naše první seriozní sestava: Pablo (bicí), Vega (bicí) a já, Nestor (kytara, zpěv). Před pár měsíci se k nám přidal náš dobrý kamarád a kytarista Santi, který hraje ještě v Oi! kapele Join The Rejects.
 
Jednu chvíli jsme měli i postraní projekt Gol Nord, což byla chuliganská kapela podporující tým Levante UD. Já hrál i v kapele Shaved Dogs a nyní hraji ještě s Mercancias.
 
Teď něco o členech Glory Boys: Pablo, kterému je 29 let, nyní vlastní typický španělský bar, jenž byste neměli minout až přijedete do Valencie! Určitě nás tam najdete, jak jíme a popíjíme. Vega, 27 let, pracuje v rodinném podniku. Mně Nestorovi je také 27 let a rozvážím jídlo pro děti do škol, což je ale jen práce na částečný úvazek. Studoval jsem ekonomii na univerzitě, tak doufám, že si najdu nějakou lepší práci, ale nyní to ve Španělsku není jednoduché. Santi, 27, je nyní bez zaměstnání a začíná znovu studovat.
 
Diskografie: Naše první MLP Glory Nights jsme vydali u DiM Records. Pak jsme vydali sedmipalec My Land a Natural Born Drinkers u Crowbar Records a našeho vlastního labelu Glory Boys Records. No a nakonec nám vyšlo CD Skinhead Resistance opět u DiM Records. LP bude také velmi brzo. Bude to 500 ručně číslovaných kopií a vyjde zase u DiM Records. Také jsme se účastnili jedním songem na jedné americké kompilaci.
 
Nyní pracujeme na dalším sedmipalci, který bude nazpívaný ve španělštině a bude obsahovat dva naše songy a jeden cover.
 
Kde berete inspiraci pro tak skvělou hudbu a texty?
 
Nyní nás nejvíce inspiruje skinheadský způsob života, věci, které nás štvou, vláda a systém, hrdost na svou zem a nějaké to pití. Myslím, že tyto témata jsou inspirací pro většinu skinheadských kapel. Ale na druhou stranu si myslím, že neděláme ty samé nudné texty jako mají některé kapely. Snažíme se je dělat tak, aby se v nich mohli lidé identifikovat.
 
Hudebně nás nejvíce ovlivnili scény 80. let v Anglii a Francii. Každopádně posloucháme mnoho odlišné hudby, což si myslím, že je dobře, protože pak do hudby přidáváme další vlivy a tím se naše písně odlišují od jiných. Miluji poslouchání kapel z celého světě a je mi jedno jakým jazykem zpívají, jelikož já hudbu zbožňuji a dokážu ji ocenit.
 
Vaše album je 180., které vyšlo u DiM Records. Myslím si, že je to obrovský úspěch. Jaká byla vaše spolupráce? Jste spokojeni s CD?
 
Když jsme vytvořili naše první nahrávky, tak jsme je dali na myspace a ptali se menších vydavatelství, jestli by o nás neměly zájem. Většina se ani neobtěžovala nám odpovědět. Nikdy jsme si nemysleli, že takový label jako je DiM Records by se o tak mladou kapelu, jakou jsme byli, mohl zajímat. Ale napsal nám, že by nás chtěl vydat. Jsme za tuto podporu velmi vděční. V budoucnu bychom ale chtěli, jestli na to budou peníze, aby naše CD vyšlo na našem vlastním labelu Glory Boys Records.
 
Jediné, co nám u DiM Records chybí, tak jsou nějaké koncerty. Zatím jsme si všechny koncerty zařizovali vlastně sami. Myslím, že jsou takové vydavatelství, které se v tomto smyslu více starají o své kapely.
 
S CD nejsme úplně spokojeni. Album bylo nahrané v roce 2008 a my čekali dva roky než vyšlo. Myslíme si, že CD nemá takovou sílu a feeling, jak bychom si představovali. Kdybychom ho nahráli teď, v roce 2010, tak by bylo mnohem lepší a lépe by ukázalo naše muzikální schopnosti. Na druhou stranu se nám velmi ulevilo z toho, že je konečně venku.
 
Glory Boys
 
Kolik koncertů jste odehráli a s jakými kapelami jste hráli?
 
Myslím, že jsme hráli okolo 50 koncertů, z nichž většinu jsme odehráli mimo Španělsko, protože tady není moc velká scéna jako je jinde v Evropě. Lidé tady mají vetší strach z drbů o kapele než z hudby.
 
Hráli jsme s Cockney Rejects, Condemned 84, Last Resort, The Veros, Loyalty, Superyob Frankie Flame, Retaliator, East End Badoes, The Warriors, Code 1, Ultimo Asalto, The Templars, Tommy the Terrors, Offensive Weapon, First Strike, Haggis, Skinfull, Shaved Dogs, Acero Condal, Skulldog, Mercancias, Join the Rejects, Hate Edge, Tattoed Motherfuckers, Kill Baby Kill, On File, The Pride, Endstufe, Headcase, Indecent Exposure, Short Cropped, Pressure 28, The Cliches, Volxsturm, Ultima Thule, Volund Smed, Kategorie C, Forbidden Rage, Kalevalan Viikingit, Agent Bulldog, Booze Glory, On the Job, Scum, Rythm’n’Boots, Discharger, High Society, Prima Linea, Gerbenok, Martens Army, Hammer the Nails, Bombecks , Wasted Nation, Molokids a možná i nějakými dalšími, na které si teď nevzpomenu.
 
Jaký byl váš nejlepší a nejhorší koncert?
 
Náš nejhorší koncert byl v Belgii, kde jsme byli tak opilí, že jsme nemohli vůbec hrát. Jeden z našich nejlepších byl v Chicagu, kde byla skvělá atmosféra a lidé z nás byli nadšení. Máme dobré vzpomínky i na vystoupení v Mexiku, kde bylo bláznivé publikum. Měli jsme i mnoho dobrých koncertů u nás ve městě. Sejdou se tady vždycky dobří kamarádi. Jeden z velmi dobrých gigů u nás byl s The Clichés. Náš poslední koncert ve Švédsku byl taky skvělý. Každopádně máme dobré vzpomínky na všechny naše vystoupení za hranicemi a to nejen na koncerty. Také na lidi, co je dělají. Víš, musíme dělat dobrou reputaci naší "Drunken Elite", ha ha.
 
Můžeš nám říct něco víc o a) Ultimo Asalto, b) Decibelios, c) Zakarrak a d) Headcase ?
 
Ultimo Asalto: Jedna z největších kapel ve Španělsku. Myslím si, že už ale nikdy nebudou hrát. Někteří z nich se už ve scéně neobjevují, ale jiní jako třeba jejich bubeník hrají v jiných kapelách. On hraje v Secret Army, punkrockové kapele z Barcelony. Jsem šťastný, že jsme s nimi mohli hrát v Americe. Jsou to velmi milí lidé. Myslím, že byli nejznámější Oi! bandou mimo Španělsko za posledních deset let.
 
Decibelios: První, nejoriginálnější a nejúspěšnější Oi! kapela ze Španělska. Byl jimi ovlivněn každý skinhead ve Španělsku.
 
Zakarrak: Jedni z mých oblíbených. Začali hrát koncem 80.let a pro mě byli nejlepší kapelou 90. let. Byli to lepší muzikanti než ti, kteří hráli v jiných skupinách jejich doby. Přidali do hudby více rock´n´rollu a zněli opravdu tvrdě. Jejich písně se staly klasikami.
 
Headcase: Dobrá kapela z Belgie. Hráli jsme u nich jejich cover. Snažíme se hrát převzaté písně kapel ze zemí, kde zrovna vystupujeme. Jsme rádi za to, že s námi Steve z Headcase zpíval na našem posledním koncertě v Belgii.
 
 
Můžete nám říct něco o skinheadské scéně ve Španělsku?
 
První skinheads se objevili na začátku 80.let v Barceloně a jejím okolí. Pak se dostali do velkých měst jako Madrid, Valencie, do Baskicka, Sevilli atd.. Nejdříve zde nebyli žedné kapely, ale pak se objevili Decibelios, kteří následovali punkové skupiny. Hlavní punková scéna byla v Baskicku, kde byly výborné kapely Eskorbuto, RIP, Cicatriz, MCD,... Spolu s Decibelios byli v Barceloně ještě Skatala (Oi!/SKA kapela; jejich první dílo Fent d'aqui je skvělé) a Pisando Fuerte. Další skupiny 80.let byly III Guerra Mundial, Producto Nacional, Generación Violenta, Conemrad, které ale nahrály jen dema, takže neukázaly svou kvalitu. To byla první vlna, v 90.letech přišla druhá. Bylo zde mnoho RAC kapel jako třeba Division 250, Klan, Estirpe Imperial,... Také tu ale byly nepolitické skupiny Zakarrak, Ruin Bois, Last Warning, Alta Tensión, Suburban Rebels, Front Pilsen,... A levicové/antifašistické  Oi! The Arrase, Pilseners, Opció k-95, Remences,...
 
Ve Valencii byly jedny z prvních známějších kapel bandy Interterror (velmi vám doporučuji jejich demo) a La Resistencia. Byl tu také bar La Lecheria, kde se scházeli punks a skins. Ve Valencii byly kapely (některé z nich jsem již zmínil) Alta Tensión, Last Warning, Abriendo Cabezas na nerasistické straně a División 250, Klan, Legion Negra (to byly RAC kapely). Později ještě přibyli Oi! skupiny Social Combat a Riot Squad. Tak to je pár kapel od nás. Ještě ale nesmím zapomenout na Shaved Dogs, Mercancias a Join the Rejects.
 
Glory Boys
 
Ve vašem bookletu se nachází i fotka z fotbalového stadionu. Jste fotbaloví fanoušči? Co si myslíte o Ultras a Hooligans?
 
Ta fotka je z Drážďan, kde jsme hráli. Když je to možné, tak se jdeme podívat na fotbal v místě, kde zrovna koncertujeme. Byli jsme např. na AC Pisa nebo Olympique Marseille. Podporujeme Levante UD, druhý tým z našeho města. S Valencií CF jsou velcí rivalové. Byli jsme členové firmy Forca Llevant, která se ale už rozpadla. Takže jsme byli zapojení do chuligánství, ale teď už nejsme. Ale nadále tuto myšlenku podporujeme.
 
Máte nějaké jiné záliby kromě hudby?
 
Většinu času trávím posloucháním hudby a zkoušením, ale také rád čtu o spiknutích, okultismu, historii, mytologii, symbolice, starověkých tradicích a podobných věcech. O víkendech dáváme trochu zabrat našim játrům a také rádi jezdíme do jiných zemí, kde se můžeme seznámit s novými lidmi.
 
Slova na závěr?
 
Chtěl bych ti poděkovat za zájem a doufám, že se jednou sejdeme v České republice, kde se napijeme vašeho slavného piva a kde vám zahrajeme nějaké songy od skupiny Orlík! Zdravíme všechny české skins!
 
GLORY BOYS SKINS – DRUNKEN ELITE