Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Disdainful

Disdainful

Mohli byste představit vaší kapelu?
 
Peddy : Čau, já jsem Peddy, je mi 24 a studuju.
 
Vlad the Bulldog : Je mi 34, vlastním Bulldog a Broken Heart Shop /www.streetpunk.cz/, hraju na bicí a to je to co me živí a baví…
 
Šafy: Takže čau, ja jsem Šafy, hraju na basu a v kapele jsem nejkratší dobu. Je mě 23 let a pracuju jako stavební technik. Žiju v Táboře, ale tedka kvůli práci bydlím v Praze.
 
Kdo u vás píše texty a hudbu? Proč zpíváte v angličtině?
 
Peddy : Tak muziku píše Ian, je jedinej hudebník v kapele. Texty píše ten zbytek z nás, každej už má snad alespoň jeden na kontě. Angličtina, no chtěli jsme udělat kapelu, která tu ještě není ať už po zvukové nebo jazykové stránce a doufám, že se to povedlo.
 
Vlad the Bulldog : Texty píšu především já a Peddy, něco také ex basistka Ája a Kish, Ian dělá především hudbu. Angličtina je mezinárodní jazyk a my chceme oslovit kompletní skinheadskou scénu, ne jen tu domácí. Od toho tu jsou jiné kapely… Navíc, často hrajeme mimo ČR, takže nám tam lidé lépe rozumí….
 
Disdainful
 
Jaké kapely vás asi nejvíce ovlivnili? Mohli byste popsat váš zvuk?
 
Peddy : Tak já poslouchám hlavně nový věci, takže 90. léta a výš a pokud možno kapely co hrají, takže mě ovlivnila současná britská Oi! scéna, takže On File, Retaliator, Bakers Dozen, TMF a pak miluju viking rock, takže Ultima Thule, Enharjarna, Blind Systém…atd, je toho až až.
 
Vlad the Bulldog : Jsem odkojen kapelami jako 4 Skins, Close Shave, Condemned 84, Blitz, Business, Ultima Thule, Decibelios, Kortatu, Combat 84, Sham 69, Madness nebo The Specials, nemyslím si ale že je to náš vlastní zvuk. Kombinujeme agresivní Skinhead Rock s prvky Viking Rocku a Oi!
 
Můžu se zeptat, co děláte vašim baskytaristům? Tuším, že jste za tu poměrně krátkou dobu, co hrajete, už dva vyměnili?
 
Peddy : No nedá se nic dělat….ted´ka máme Šáfyho, který se učí od píky, ale hrát chce a je to kámoš a to je hlavní. Zatím píšeme nové texty.
 
Vlad the Bulldog : Bijeme je :o)
 
Šafy : Co dělaji basákum, to nevím, sám jsem zvědavej, co mě čeká.hehehe.
 
Kolik koncertů už jste odehráli a s kým jste hráli? Jaký byl váš nejlepší koncert?
 
Peddy : Hráli jsme zatím 13 koncertů, z českých kapel jsme hráli ze všemi Oi! stálicemi, takže Oiquell, Artabani, The Riot a rádi si s nimi zahrajeme znovu. Pro mě byli nejlepší koncerty v Polsku spolu s Junkers a pak s Bakers Dozen v Německu, čímž se mi splnil jeden z mých snů. Nejradši ale vzpomínám na koncert ve Vyškově s holandskými Discharger, tam byla opravdová atmosféra a sešli se na něm přátelé a známí z celých Čech.
 
Vlad the Bulldog : Tak tak. Navíc přišlo několik nabídek na hraní ve Španělsku, Itálii, Anglii a Francii, takže uvidíme jak to dopadne…
 
Disdainful
 
Jak se vám hrálo ve Skinhouse Menfis? Slyšel jsem, že je tam výborná atmosféra, je to pravda?
 
Peddy : No klub je parádní. Ani moc velký ani moc malý, prostě akorát. Dobré zázemí a organizace, místnost na spaní pro kapely asi 20 metrů od vchodu do klubu, takže se můžete pěkně vykropit J. Crew Oi! Oi! Vater dělá kus dobré práce, protože když se kouknete na web klubu, tak tam proběhlo mnoho koncertů legendárních Oi! kapel. Dobré je také, že to není ani moc daleko, takže se dá vyrazit i jen tak na koncert za kopečky, když není zrovna omezený vstup.
 
Vlad the Bulldog : Přátelská atmosféra, mix různých Skinheadských skupin, hodně piva a srandy… Bylo fajn vidět, že se na nás přijel podívat Ian z Retaliator nebo zpěvák Indecent Exposure a bylo skvělé hrát s kapelami jako The Casuals, Bakers Dozen apod…
 
Šafy : Jak se kapele hrálo, to nevím, já tam byl jako fanoušek, ale atmoška tam byla super. Spousta skinů a dobrá zábava.
 
Jaký máte názor na situaci v Srbsku? Osobně si myslím, že Kosovo je Srbsko, co vy?
 
Peddy : Tohle by měl být názor každého rozumného člověka. To co udělali západní státy (Francie, USA) je něco jako druhý Mnichov a svobodný stát přišel o kus svého území způsobem “o nich bez nich“, nehledě na to, že Srbové vždy stáli za Československem, ať už to bylo v roce 1938 nebo v roce 1968. Jiné státy bojují o svojí legitimní nezávislost daleko déle, například Tibet, ale ten se asi USA nebo Francii nehodí. Každopádně jak si řekl Kosovo je Srbsko.
 
Vlad the Bulldog : Nerad bych to hrotil, tenhle názor je obecně mezi skinheady rozšířený, ale nic není černo bílé. To jak se zachovala část Evropské Unie a USA je sice zkrátka prasárna založená na nepochopitelných názorových „hodnotách“ a pokud někdo akceptuje v mezinárodním měřítku nedemokratickou separaci, potom světu přestávám rozumět úplně. Druhý rozměr má ale historický pohled a většina lidí žíjících v Kosovské oblasti má do průměrného Srba hodně daleko :o) Kosovo je tedy možná logicky Srbsko, ale mentálně je někde zcela jinde….
 
Šafy : Muj osobní názor na to je takovej, že Kosovo je srbský, ale nějak extra to neprožívam.
 
Co říkáte na umístění amerického radaru na naše území?
 
Peddy : Já osobně jsem v těchto zásadních věcech pro referendum, protože pokud nějaké hlasování o tom zda ano či ne bude probíhat v duchu jako volba prezidenta, tak jsme v prdeli jak sláva IndiánůJ
 
Vlad the Bulldog : Jsem proti a to z jednoho prostého důvodu. Nezajímají mě budoucí výhody našeho státu ze strany USA, nezajímá mě vládní doprdelelezectví a nezajímá mě nic jiného než to, jak se rozhodnou obyčejní občané této země a Ti jsou obecně proti….
 
Šafy : Nemyslím, že je potřeba sem cpát cizí armádu se svoji zakladnou a radarem, přirozeně jsem Čech a tenhle ksindl se mě nelíbí.
 
Disdainful
 
Máte píseň Football, chodíte na fotbal? Jakým týmům fandíte?
 
Peddy : Jo já chodim na Slavii, fotbal mám rád, atmosféře na stadionu se máloco vyrovná, i když návštěvy nejsou nic extra a vedení stojí za vyližprdel, ale tak to bude asi vždycky.
 
Vlad the Bulldog : Kish je ortodoxní Sparta Hooligan a já, teď mě ukamenujte, mám sympatie k Bohemians Praha… Ale nehrotím to a v podstatě je mi to jedno, zajímá mě víc Casual life style a móda než cokoliv ostatního :o)
 
Šafy : Jasně fotbal nás baví. Já a Peddy chodíme na Slavii Praha, a Kish to je Sparťan, Vláďu asi fotbal nějak nezajímá a Iana už vůbec.
 
Budete mít někdy nějaké webové stránky? Zatím vím jen o profilu na myspace.
 
Peddy : V současné době jsou ve výstavbě, snad budou co nejdřív.
 
Vlad the Bulldog: Peddy a Kish dělají www.backstreetbattalion.com – stojej také za shlédnutí :o)
 
Šafy : Web už je ve výrobě, Ian na tom maká. Myslim, že nebude dlouho trvat a bude na světě.
 
Máte nějaké plány do budoucna?
 
Peddy : Nahrát nové songy, koncertovat, pokračovat v zinu, prostě bejt spokojenej. Vlad the Bulldog : Já chci, aby to jak žijeme teď nikdy neskončilo :o)
 
Šafy : No naučit se pořádně na basu abych to kolegům nekurvil. A kapela celkově, koncertovat a koncertovat jak to půjde, taky bychom rádi nahráli nějaký nový pecky.
 
Slova na závěr?
 
Peddy : Díky, uvidíme se na koncertě J.
 
Vlad the Bulldog : My se nevzdáváme…
 
Šafy : Dík za prostor ve tvém e-zinu, jen tak dál. No a já? Hated proud & Disdainful