Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Combate 49

English

Combate 49

Mohli byste nám představit vaší kapelu?

My jsme Combate 49, rock´n´rollová skupina ze severního New Jersey, USA. Naši současní a minulí členové jsou z Elizabath, Newarku, North Bergen & Union City, NJ. Sestavu tvořím já Yohan (zpěv), Randy (kytara), Hiram (baskytara). Nyní jsme bez bubeníka. Randy spolu s Hiramem předtím hráli v Sick Of Society. Naše kapela se původně skládala pouze z latinských členů a byla určena jen pro určité publikum. Ale poté, co jsem se setkal s Randym a Hiramem na koncertě v Brooklynu, jsme si hudebně sedli. Začali jsme být striktně rock´n´rollovou Oi! skupinou. Chtěli jsme změnit i jméno, ale původní s námi byl již spjato. Tak jsme se zrodili. Ďábel zůstane vždy ďáblem, i když mu budeš říkat Ježíši. Všichni pracujeme, někdo má lepší práci, jiný horší. Pokud jde o věk, tak je nám mezi dvaceti a čtyřiceti.

Můžete nám říct něco o vaší diskografii? Jak jste s ní spokojeni? Jak byla vaše spolupráce s Oi! Aint Red Records, u nichž jste se objevili na kompilaci?

Jsme mladá kapela, zatím máme jen něco málo přes rok. Nahrál jsem zpěv pro Somo patriotas a Enemigos bez jakéhokoli jiného člena v roce 2009. Pomáhal mi přitom jeden metalista z Elizabeth, který udělal hudbu v jeho sklepě. V té době byla skupina jen nápad. Ostatní se přidali až později. V kapele bylo celkem dost politiky, a tak nás nějací členové opustili. Ale poté, co se přidali Randy a Hiram, tak jsme se stali neutrálními. Většina našich novějších songů byla nahrána u Randyho doma.

Někde na internetu jsem viděl, že se shání písně pro výběr u Oi! Aint Red Records, a tak jsme nahráli píseň. Myslím, že se kompilace velmi vydařila.

Skins pro svobodu slova!

O čem jsou vaše texty?

Jsou o patriotismu, hrdosti, pití, kurvách a věcech z ulice. Oi! je ve městě, ne na předměstí! Udržujte ho v pracující třídě.

Combate 49

Kolik jste zatím odehráli koncertů? Jaké byly ty s Murphys Law, Battle Cry či Peter And The Test Tube Babies?

Do teď jsme odehráli okolo deseti koncertů v New Jersey a New Yorku. The St Patty´s day show v Brooklynu s Murphys Law byla skvělá. Reunion koncert Battle Cry byl taky super. Bylo to v klubu Rockstar Bar, který je už ale zavřený. Peter And The Test Tube Babies byli na živo vynikající. Mohl bych ti o tom vyprávět spoustu věcí.

Mohl bys nám doporučit nějaké kapely od vás?

Oxblood, Venganza Tatuada, Stormwatch, Klase Dirigente, Offensive Weapon, The Krays.

Víte něco o české scéně?

Nejsou Saint & Sinners z České republiky? Myslím, že ano. Byl bych rád, kdybych věděl více.

Co si myslíte o a) The Templars b) Wellington Arms c) Youngblood d) First Strike?

Koncerty The Templars jsou vždy skvělé. Rádi bychom si s nimi zahráli. Nikdy jsem neviděl Wellington Arms, ani Youngblood. First Strike jsou našimi přáteli.

Combate 49

Jaké kapely obvykle posloucháte?

Mluvím-li za sebe, tak Kommando Skin, Krasny Bor 1943, Kill Baby Kill, Skrewdriver, Combat 84, Condemned 84, Kill Your Idols, Bad Brains, Oxblood, Non Servium, Metallica, Ultima Thule.
 
Sbíráte vinyly nebo CD? Které jsou pro tebe ty nejcennější?
 
Sbírám desky. Nejlepší pro mne jsou: English Rose Choose your side 7, Oxblood/Templars split 7, Klase Dirigente 100% Poder Latino 7, Skinhead Revolt 7, Ressiduo Nuestra Tierra 7, Battlezone way of death 7, Mistreat stand for your nation 7, Oxblood under the boot 7, Oxblood crime stories 12, Commando Suicida Sentimiento Inexplicable 12, No Surrender Vol 2+3, Battlecry self titled 12, Legion 88 Icebreaker 1985 12, Offensive Weapon self titled 12, Les villains the singles collection 12, Skrewdriver blood and honour 12, Combat 84 Orders of the day 12, Bandeira de Combate/Kill Baby Kill split 12, Division 250 Revuelta 12, English Rose/Kill Baby Kill split 12, The wretched ones we dont belong to nobody 12
 
Mám rád dobré RAC a Oi! a nechci být členem scény, kde by mi někdo diktoval, co je správné a co není.
 
Zajímáte se o nějaké sporty?
 
Fotbal, fútbol, soccer. Je jedno, jak tomu říkáš. Dělal jsem kickbox a hrál fotbal, ale to jen do doby než jsem poznal holky a pivo, takže asi do patnácti, od té chvíle nedělám nic.
 
Jaké máte plány do budoucna?
 
Chceme vydat kompilaci u WAR records (předtím Crowbar) spolu s Venganza Tatuada, Klase Dirigente a First Strike. Taky bychom rádi v roce 2013 udělali stejnojmenné EP. Ačkoli nyní nemáme bubeníka a nemůžeme zkoušet ani hrát koncerty, tak věříme, že o nás ještě uslyšíte.
 
Slova na závěr?
 
Kašlete nalevo, kašlete napravo. Pijte pivo a užívejte si hudbu! Je nás tak málo a přesto jsou lidé, kteří nás chtějí více rozdělit.