Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


The Pride, Headcase, The London Diehards, The Riot, Normals?!

The Pride, Headcase, The London Diehards, The Riot, Normals?!

Podzimní akce ve Vyškově se již staly tradicí. Skvělé je, že každým rokem jsou zvány lepší a lepší kapely. I přesto, že loni byl line-up nabitý, tak tento rok mne přitahoval ještě o moc víc, jelikož jsem ani jednu z hlavních kapel předtím nikdy neviděl. The Pride a Headcase jsou naprosto geniální skupiny a byly posledními, které jsem si před pár lety dal na seznam těch, co chci určitě vidět. Proto jsem absolutně neváhal a, i přes nepřízeň spojení, na Moravu vyrazil. Po dlouhé cestě ve vlaku, jsme se dostali do klubu, který zatím nebyl moc zaplněn, a čekali až bude hrát první kapela.
 
Tou byli pražští Normals?!. Jejich 100% punk mám docela rád a když k tomu zahráli covery Punk a Pogo od H.N.F. a Porno Slut od Exploited, tak jsem mohl být s první kapelou spokojen.
 
Druhými na řadě byli již zmínění Headcase z Belgie. Tahle skupina začala hrát již v roce 1986 a tak se dá říct, že jsou opravdovou legendou. Hráli skvěle, hity jako Headcase, Killing Time, Pass The Ammunition, Young At Heart, New Breed, King Of The Neighbourhood, Dont Shut Us Out byly doplněny o covery od Skrewdriver (Back With The Bang) a Cock Sparrer (Running Riot). Celé vystoupení se odehrálo ve skvělé atmosféře, ale připadalo mi trochu kratší. To možná ale bylo dáno tím, jak moc se mi Headcase líbili a nechtěl jsem, aby končili. Super!
 
Po Headcase nastoupili The Riot. Nějak si nemohu zvyknout na nový zpěv, ale docela mne bavili. Některé písně jsem vůbec neznal, takže asi kapela pracuje na novinkách, které nám snad brzy představí na novém albu. The Riot, jako všechny kapely ten večer, také nevynechali nějakou tu předělávku a k vlastním věcem zahráli i Army Of Assholes (Pitbullfarm), England Belongs To Me (Cock Sparrer), No Identity (Condemned 84) a To Byl Zas Den (Michal David). Určitě se mi páčili víc než na streetkids, ale přesto doufám, že se budou dál a dál zlepšovat.
 
Po menší pauze byli na podiu angličtí The London Diehards, kteří měli podle mého docela pozměněnou sestavu oproti předchozím vystoupením, co jsem shlédl na internetu. Nic to ale neměnilo na tom, jak výborně hráli. Ani jsem pořádně nevěděl, jak jsem se dostal pod podium, ale od první chvíle jsem tam držel a skoro nevěřícně koukal, co kapela, hlavně zpěvák Tel (East End Badoes), předvádí. Jejich hudba má obrovský náboj a musí se líbit snad každému milovníkovi Oi! či streetpunku. Skvělé bylo, že zahráli songy No Compromise a Organise, které mám nejradši, ale ani London Town, Goulston Street, City Streets, Suicide Bomber, PC Mafia se neztratily. Jako třešničku na dortu dali Generation Of Scars od Terrible Twins. Geniální koncert těchto sympaťáků.
 
Poslední kapelou, jenž měla hrát, byli The Pride, které mám ze všech účastníků pravděpodobně nejraději. Sestavu tvoří hodně ostřílení muzikanti se zkušenostmi např. z již hrajících Headcase, Badlands, Offside, Kill Baby, Kill!, Les Vilains či Stormwolf. Steve se opět vrátil ke kytaře, což mi hlavně po vizuální stránce sedí víc, než když jen zpíval. Jejich hudba je hrozně melodická a pro mne naprosto impozantní, proto jsem byl hodně rád, když byli přidáni na tuto akci. Zazněli songy jako Hooligans, Rampage, Princess For One Night, Violence nebo Chaos (4 Skins). Tohle byl geniální konec geniální akce. Škoda jen, že nebylo o trochu víc lidí. Jinak jsem si akci užil, stejně jako si ji určitě užila i většina návštěvníků.