Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Booze & Glory, Mummy´s Darlings, Brutti E Ignoranti, Oldfashioned Ideas, Horrorshow

Koncert ve Wegelebenu sliboval skvělou podívanou a vzhledem k tomu, že se naskytla možnost jet, tak jsem ani chvíli neváhal. O Booze & Glory a Mummy's Darlings jsem věděl, že nezklamou. Hodně jsem se těšil i na francouzské Haircut, kteří bohužel nevystoupili a byli nahrazeni, pro mne neznámou kapelou, Oldfashioned Ideas. Brutti E Ignoranti zbožňuji stejně jako celou scénu v Itálii. No a na Horroshow jsem byl také zvědavý, jelikož jsou u nás celkem oblíbení a velmi kladně hodnocení. Takže až na Švédy měly být všechno pecky a zaručená kvalita.
 
První začali hrát právě Oldfashioned Ideas. Opravdu jsem nevěděl, co mohu čekat. A nebyl jsem sám, jelikož celkem dost lidí okolo mne je také neznalo. Abych řekl pravdu, tak v takovýhle výkon jsem ale ani nedoufal. Opravdu vynikají streetpunk plný chytlavých refrénů. Stačí smíchat Agitators, Bonecrusher, One Way System a vyjde vám z toho hudba Oldfashioned Ideas. Ihned po vystoupení jsem si koupil jejich album, které všem doporučuji, jelikož se jedná o opravdu super věc. Roli náhradníka zvládli výborně.
 
Jako další nastoupili Horroshow. Bohužel u nich to dopadlo přesně naopak oproti Oldfashioned Ides. Vůbec mě to nebavilo, což pro mne bylo zklamání, jelikož jsem na ně byl hodně zvědavý a doufal jsem, že by mne mohli oslovit jako jejich polští kolegové All Bandits, kteří si mě získali také až při jejich živém vystoupení.
 
Po Horroshow hráli Mummy's Darlings. Jejich koncert byl hodně podobný tomu v Praze, tzn. že byl opět skvělý. Zazněly písně jako Back To Attack!, 40 Years Of Burning Hearts, No Compromise, Shut Up, Listen Up!, Helden Der Strasse, Suburban Bootboys, Lebensweg nebo Skinheads Need No Supertstar, kterou věnovali kytaristovi z Rampage. V playlistu byly zařazeny také nějaké převzatiny, na které jsme si již zvykli, takže jsme si mohli poslechnout Working (Cock Sparrer), Ultraviolence (Oppressed), Violence In Our Minds (Last Resort), Face The Aggression (Condemned 84). Vystoupení bylo plné energie a myslím, že všichni účastníci si koncert hodně užili.
 
Další na řadě byli Booze & Glory. Mladá krev z Anglie a jedna z nyní velmi oblíbených kapel po celém světě. Jejich hudba je jednoduše dokonalá, a tak se nemůžeme divit, že si tahle kapela za dobu své krátké existence našla tolik příznivců. Zahráli například London, Swinging Fuckin´ Hammers, Come On You Irons!, Until The End, ´Cause We´re Skinheads, Our Passion, Antisong, Hooligan, England Will Never Change a hlavně mojí nejoblíbenější píseň, kterou vůbec mají a to Alway On The Wrong Side. Zazněl i cover od Cock Sparrer We´re Comming Back.
 
Jako poslední hráli Italové Brutti E Ignoranti, kteří byli celkem slušně posílení alkoholem, ale vystoupení podle mého zvládli suprově. Zajímavé bylo, že ač jsem byl od Mummy´s Darlings pořád pod podiem, tak na Brutti E Ignoranti jsem pařil s úplně jinými lidmi. Přijel hodně početný support v podobě asi třiceti fans, kteří dělali pro mne velmi povedenou kulisu. Například když v průběhu koncertu vypadl zvuk, tak se zpívalo dál, jelikož všichni znali texty nazpaměť. Hráli všechny hity z jejich zatím jediného alba, takže jsme si užili hitovky Faliti, Furgone, Painful, Liberta, Born To Lose, Rabbia E Stille a Politially Incorrect ze splitu s The Warriors nebo převzaté Sorry (4 Skins) a Rivolta (Plastic Surgery).
 
Podtrženo sečteno: tohle byl určitě jeden z pěti nejlepších koncertů, které jsem v životě navštívil. Vynikající atmosféru podpořil i super zvuk. Koncert proběl s pár konflikty, ale s tím se dá počítat, když máte klub plný skinheadů a punks. Cesta, která trvala okolo osmi hodin stála za to. Věřím a doufám, že to nebyl náš poslední výlet do cukrovaru ve Wegelebenu.