Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Snix

Snix

Kapela Snix začala hrát v září roku 1982. Původní složení tvořili tři bratři: Didier-18 let-zpěv, Boni-17, bicí, Jack-15-kytara a jeden jejich kamarád Fred-17-kytara.V tomto čase nejčastěji poslouchali kapely jako Sham 69, Angelic Upstarts, Cockney Rejects, S.L.F. a UK Subs. Ovšem nahrávka, kterou udělali zněla spíše jako Oi!. Zatímco se kapely v Anglii rozrůstaly po celém kontinentě, scéna ve Francii byla v začátcích. Sotva se naučili správně držet nástroje, už je oslovil ''Chaos Productions'' hledající kapely na kompilaci punkových a skins kapel z celé Francie (Komintern Sect, Trotskids, Camera Silens..). Tak tedy nahráli ''Unité'', ne zrovna dobře, ale díky tomu se proslavili v celé zemi.
 
Snix
 
Hráli se všemi skinheadskými kapelami ve Francii: Tolbiacs Toads, Brainwash, Skinkorps, Brutal Combat, Warrior kids, Bootboys. V roce 1984 vydávají společný split s Tolbiacs Toads na Tolbiac records, který byl vyprodán během několika týdnů. O několik měsíců později jsou Snix kontaktováni vydavatelstvím 77 KK, které je chce zařadit na Francouzko-americkou kompilaci společně s Tolbiacs Toads, D.O.A, Youth Brigade atd. Na tuto výzvu natočí ''Pas le droit a l´erreur''. Následující rok tato kompilace vychází. Poté se podepisuje smlouva s 77 KK na mini LP. To se nahrává s novým baskytaristou Manem, který je bratrancem Didiera a Boniho, protože Jack opustil kapelu. ''Coeur de Lion'' je pak nějaký čas nejvyhledávanější LP Francouzského Oi. V roce 86 vychází LP s názvem ''Quand le soleil se levera'' na německém labelu Rock-o-rama. V letech 1996, 2000 a 2007 jim ještě vychází jejich reedice dem, živáků a nějaké výběrovky. Kapela hrála v letech 1982-1987.
 
Snix
 
www.myspace.com/snixfrance
 
bonisnix.free.fr/snix.htm