Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Oxymoron

Oxymoron

Kapela Oxymoron, jejíž název vznikal celkem mnoho let, vznikla v roce 1989 a její počáteční sestavu tvořili Sucker (vokál+kytara) jeho bratranec Bjoer (bicí) a jejich kamarádi Martin (kytara) a Fizlaus (basa). Skupina vznikla ze srandy a taky kvůli tomu, že tu na začátku devadesátých let nebyly žádné punkové kapely.

Pod vlivem Oi! a punk skupin ze začátku osmdesátých let zkoušeli hrát nějaké písničky, ale trvalo dlouho než získaly takový zvuk, aby mohl Oxymoron na koncertní podia. Poprvé se objevili v jejich městě Erlagenu na punkovém festivalu s lokálními kapelami. Po tomto vystoupení se jim podařilo získat podporu a začali hrát i jinde v Německu. V roce 1993 vydali své debutové album ''Beware Posonous'', které vyšlo na jejich vlastním labelu ''Oxyfactory Records''. CD bylo časem vydané i na ''Helen of Oi! Records'', kteří později vydali i desku ''Fuck the Nineties-Here's our Noise''. Poté co nahrají ''Fuck the Nineties-Here's our Noise'' odchází Fizlaus, kterého nahradil Arne. Po dobrých recenzích hrál Oxymoron i mimo Německo např. v Anglii, Francii, Nizozemsku nebo Španělsku. V roce 1996 nahrává Oxymoron další věc a to split ''Mohican Melodies'' s německými Braindance. Na jaře ještě stačili vydat EP ''Crisis Identity'' na Rough Beat Records, které prezentovali na turné po USA právě s Braindace a Casualties. V tomto roce odehráli mnoho dobrých koncertů např. Oi! Festivaly, kde byli kapely jako Cock SParrer, Angelic Upstarts, Major Accident nebo Peter and Test Tube Bebies. V tuto chvíli se zvládly ještě upsat ''Knock Out Records'', což jim udělalo dobrou reklamu a získalo jim publicitu.
 
Oxymoron

U ''Knock Out Records'' vydávají v dubnu 1997 jejich druhé dlouhohrající album ''The pack is back'', které opět sklidilo velký úspěch. Na tour k této desce vyrazili po Německu a také na třítýdenní šňůru po Japonsku s kapelou Discocks. Tento rok ale nebyl pro Oxymoron dobrý. Nejdříve se museli zrušit nějaké koncerty v USA s Anti-Heros a Blanks 77 a potom se ještě Sucker dostal do nemocnice. Proto ho musel nahradit kytarista Chrissy na dalších koncertech po USA. Potom co se Sucker uzdravil nahráli split s Dropkick Murphys ve složení Sucker (vokál), Maritn a Chrissy (kytary), Bjoern (bicí) a Arne (basa). V březnu roku 1999 jim vychází opět mini album s názvem ''Westworld'', které předváděli na koncertech s Dropkick Murphys v Evropě a také opět v Japonsku a USA.
 
Oxymoron

V říjnu 2000 jim vychází kompilace ''Best before 2000'', která obsahuje všechny jejich předešlé singly. V listopadu 2001 nahrávají další EP ''Savage output'' a také jejich třetí dlohouhrající desku ''Feed the Breed''. Po rozpadu kapely v roce 2005 jim ještě vychází split s kapelou Bonecrusher ''Noize Overdose'' (2006), který obshuje nevydané písně kapely z koncertu v Hamburgu. Roku 2006 Sucker vytváří svůj nový projekt ''Bad Co. Project'' se kterým natačí desku ''Sucker Stories''.

www.oxys.de