Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Mummy´s Darlings, Ani Krok Späť, Normals?!, Prohibice

Mummy´s Darlings, Ani Krok Späť, Normals?!, Prohibice

Asi po tři čtvrtě roce se v Praze konal další kvalitně obsazený koncert. Mummy´s Darlings jsou jedna z mých velmi oblíbených kapel, a tak by byla velká škoda nezúčastnit se jejich představení v naší republice.
 
Jako první začali hrát pražští Normals?! . Musím říct, že pro mě je tahle banda asi jediná poslouchatelná punková kapela u nás. Jejich hudba a vlastně i texty mi velmi připomínají Fistbois, které mám hodně rád. Hráli písně jako Falešnej Kamarád, Kotva A Kříž, Vejplata nebo Pěkný Holky. Zahráli i cover od HNF Punk A Pogo. Jejich vystoupení bylo parádní a na první kapelu nasadili laťku dost vysoko.
 
Další na řadě byli Slováci Ani Krok Späť. Podle mě jsou AKS v dnešní době bezkonkurenčně nejlepší česko-slovenskou kapelou. Jejich hudba má obrovskou sílu... Hráli songy jako Konzument, Do hody ma voď, Hoj Zem Drahá nebo covery Skinhead 4 Life od A.C.A.B. a Slovensko Patrí Nám od Cock Sparrer. Super!
 
Jako třetí byly na řadě hvězdy večera Mummy's Darlings z Bavorska. Jejich tvrdé Oi! mám velmi rád. Tahle 100% skinhead kapela začala pěkně zostra úvodní písní Back To Attack!, po které následovali songy jako 40 Years Of Burning Hearts, No Compromise, Shut Up, Listen Up!, Suburban Bootboys, novou píseň Skinheads Need No Supertstar nebo Lebensweg se super chorálem. Mummy´s Darlings zařadili do vystoupení i hodně převzatin, takže jsme si mohli poslechnout hitovky Working (Cock Sparrer), Ultraviolence (Oppressed), Chaos (4 Skins), Violence In Our Minds (Last Resort), The Slag (Indecent Exposure), Face The Aggression (Condemned 84) nebo On Yer Bike (Franky Flame). Abych pravdu řekl, tak vystoupení bylo skvělé, ale trochu mi vadili některé jejcih SKA songy, které se k nim podle mne moc nehodí.
 
Jako poslední hrála kapela Prohibice. Po první písni jsme ale zjistili, že tohle není zrovna náš šálek kávy, a tak jsme se šli trochu vyspat, jelikož jediný normální spoj domů mi jel už v 8:30.
 
Super koncert! Díky za jeho uspořádání. Uvidíme se na 22.1. na Bombecks.