Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Légitime Violence, The Riot, Orthodox

Légitime Violence, The Riot, Orthodox

Légitime Violence patří zcela jistě k tomu nejlepšímu, co nám dnešní skinhead scéna může nabídnout, a tak by byl hřích nenavštívit alespoň jeden koncert v rámci jejich evropského tour. Vzhledem k tomu, že mi nevyšel výlet do Itálie, musel jsem se spokojit jen s pražským koncertem.
 
Po celkem rychlé cestě jsme se bez problému dostali do klubu. Bylo okolo sedmé hodiny, ale moc lidí uvnitř tedy nebylo. A měl jsem jasno, že o moc víc jich tu ani nebude, což se také stalo. Je to škoda, jelikož, i přes celkem vysoké vstupné, se podle mého odhadu všechny potřebné peníze nevybraly.
 
První kapelou večera byli místní Orthodox, kteří zde odehráli jeden ze svých prvních koncertů. Na skupině je hodně vidět, že teprve začíná. Hráli všechny písně, které mají na jejich bandzone profilu, tedy Skinheads don´t lika Antifa, Stíny minaretů, Not the fashion, Dědičný hřích nebo Pozdě se omlouvat. Musím říct, že některé se mi docela líbily, ale u jiných to bylo právě naopak. Co mne ale určitě potěšilo byly převzaté songy S.O.S. (Orlík), What I am (Skinflicks) a hlavně Emergency (Girlschool). Uvidíme, kam se za čas kapela dostane. Snad jim to půjde co možná nejlépe.
 
Po Orthodox byli na řadě The Riot, kteří museli nastoupit jen s jednou kytarou, protože jejich druhý kytarista byl indisponován. Od začátku bylo slyšet, že spolu kluci hrají o něco déle než Orthodox. Zvuk zněl o dost lépe. The Riot zahráli několik svých songů, které doplnili o Army of assholes (Pitbullfarm), No identity (Condemned 84) a England belogs to me (Cock Sparrer). Musím říct, že za tu dobu, co hrají v nové sestavě, byl tenhle koncert ten nejlepší, co jsem viděl.
 
Posledním vystupujícím byli Légitime Violence, vůdčí kanadský skinhead band z Québecu. Bylo hned jasné, kdo je tady kapela večera. Spousta lidí se na předchozí skupiny nešla podívat, ale Légitime Violence si ujít nenechali, takže se hrací prostor celkem solidně zaplnil. Tihle Kanaďani začali s obrovským nasazením, což se projevilo i na dost agresivním kotli, ve kterém padlo i jedno docela solidní K.O. Problémem ale bylo, že kvůli lidem, co pařili, vypadl několikrát zvuk ze zpěvákova mikrofonu. Všechno se nakonec srovnalo a mohlo se hrát dál. Celé vystoupení bylo opravdu skvělé, i díky převzatým songům Nous serons toujours la, Skinhead family (Les Vilains), Rock´n´Oi! (Skinkorps) nebo Bête et méchant (Evil Skins). Jakmile kapela dohrála připravený set, tak se jí fans snažili dostat zpátky na podium, ale to se bohužel nepovedlo. Zpěvák Raf to okomentoval slovy, že nejsou žádní Rolling Stones nebo Guns N´Roses, aby hráli delší set.
 
Po skončení hudební produkce ještě pokračovala after party, což se velice hodilo, jelikož nám vlak jel až za několik hodin. Mohl jsem tak pokecat s lidmi z LV a zjistit, jak to chodí v Kanadě, a jak se jim líbí v Evropě.
 
Celý koncert stál určitě za to. A i přesto, že mne vyšel na docela dost peněz, tak určitě nemohu litovat.
 
!!! NOUS SOMMES SKINHEADS, BÊTE ET MÉCHANT !!!