Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Headcase

Headcase
 
Headcase začali hrát již v roce 1986, ale vzhledem k jejich mladému věku a malému odhodlání to dlouho nevydrželo. Většina ale u hudby zůstala a založila si vlastní kapely.
 
V roce 1993 se Face (bicí) a Nick (zpěv) rozhodli, že odstartují znovu. Na kytaru rekrutovali Krise a na baskytaru Chrise, který hrál v The Pride. Kapela se jmenovala Cat O´nine Tails a hrála mix rocku, metalu, punku a Oi!.
 
Headcase
 
Takto odehrály pár koncertů, z nichž ten největší byl na mezinárodní Tattoo Convention v Bruggách, kde bylo několik tisíc lidí. Poté nahrály demo a jeden živák, ale pořád to neznělo tak opravdově a neměli z toho všeho dobrý pocit. Chtěli hrát Oi, a tak se v roce 1996 rozhodli znovu zformovat Headcase.
 
Vzali zpět do kapely kytaristu Henka a vytvořili tak pětičlennou kapelu. V té době plánovalo vydavatelství Pure Impact vydat kompilaci belgického Oi! a kontaktovalo Headcase, jestli by se nechtěli také zúčastnit. Tak udělali 6 studiových nahrávek. Vzhledem k tomu, že ostatní skupiny s nahráváním zdržovali, tak se Pure Impact rozhodlo, že 5 songů vydá samostatně, a tak vzniklo první mini CD ''Still Fighting''. Poslední šestá píseň nebyla nikdy vydána pro její odlišný zvuk.
 
Headcase
 
S touto sestavou odehrály spoustu koncertů, ale chvíli po vydání ''Still Fighting'' opustili kapelu Henk a Chris. Henk nebyl nahrazen, ale Chrise po delším hledání vystřídal Chuck. To bylo v roce 1998. S novou sestavou nahrály první regulérní CD ''Coming Home'', které vyšlo opět u Pure Impact. K tomu ještě natočili píseň ''No More Mr. Nice Guy'' pro Sick Mind Records. Po čase to začalo v kapele skřípat, a tak Face a Chuck odešli. Tím opět začalo hledání nových členů.
 
Post bubeníka obsadil Jens a novým baskytaristou se stal Steve (The Pride, Voice Of Glory). Takto udělali čtyř písňové EP s názvem ''Ready to go'', song ''Coventry'' pro tribute The Business a druhé album ''Ammunition''.
 
Headcase
 
V roce 2008 vyšlo zatím poslední a podle mého nejlepší album ''Old Glory Boys''. Pro tuto desku se ke skupině připojil Luc jako baskytarista a Steve se přesunul ke kytaře. Tím získala kapela silnější zvuk. ''Old Glory Boys'' obsahuje 12 nových a 9 znovu nahraných písní. Pak ale přišly další problémy a Kris s Jensem opustili kapelu.
 
Headcase
 
Nahradili je kytarista Eef (Les Vilains, After The Fire, Badlands) a bubeník Sven (Kill Baby, Kill, The Pride, Les Vilains, Stormwolf). V této sestavě kapela odehrála vystoupení na Wonderful World Of Oi! 2009 (s The Pride, Short Cropped, On File a dalšími) nebo na Live and Loud 2010 (s Endstufe, Steelcapped Strenght, Skinfull a Tattooed Motherfuckers).
 
Kapela do teď měla spoustu koncertů po celé Evropě (2 v České republice) a s takovými kapelami jako jsou třeba Condemned 84, The Business, Ultima Thule, Gundog, Section 5 nebo Major Accident.
 
www.myspace.com/headcasebruges