Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Foreign Legion

Foreign Legion

Kapela Foreign Legion vznikla v roce 1984 jako Dead on Arrival - ''D.O.A.'', ale brzy se přejmenovali kvůli stejnojmenné kanadské kapele. Poté v kapele proběhlo pár změn, ale pořád jezdila na dost koncertů se skupinami jako UK Subs, Urban Dogs, Major Accident nebo Adicts.. Jejich první EP se jmenovalo ''Trenchline'' a vyšlo na jejich vlastním labelu ''Rent a Racket''. Po dalších koncertech a tour po Evropě došlo k dalším změnám v sestavě, ale zpěvák Marcus v kapele zůstal a byl pořád jejím frontmanem.
 
Foreign Legion
 
Začatkem devadesátých let se skupina rozpadá. Jednoho dne ale přišel Jolly, baskytarista kapely, za Marcusem a zeptal se ho, jestli by zase nechtěl hrát. Marcus souhlasil, a tak byli Foreign Legion zpět. Krátce po pár zkouškách šli do studia, kde nahráli dvě EP ''The years gone by'' a ''Punk Rock Jukebox''. Opět hráli mnoho koncertů s kapelami jako Beerzone, UK Subs nebo Dropkick Murphys. Také nahráli split CD ''Cry of the Legion'' s Major Accident, se kterými také jeli tour po Americe, kde hráli jako jediná Welšská kapela v klubu CBGB. Po dalších koncertech v Británii a Německu šla kapela opět do studia a nahrála v roce 2002 CD ''What Goes Around Comes Around'', na kterém se podílel i Mich Jones z Clash. Poté proběhlo pár dalších změn v sestavě a odešel dokonce i Jolly, který se ale později opět vrátil.
 
Foreign Legion
 
Foreign Legion hráli dál mnoho dobrých gigů s Misfits, Buzzcocks, S.L.F., Uk Subs, Eddie and the Hot Rods a Agnostic Front. Po těchto koncertech nahráli v roce 2007 další album ''Death Valley''. Další představení před dalším rozpadem odehráli v Dublinu a poslední v Newportu s Bad Manners. Nyní se kapela dala opět dohromady a sestavu tvoří Marcus-zpěv, Jolly-kytara, Paul Black-bicí a Jarrad-baskytara. A jak říká Charlie Harper, zpěvák UK Subs :,,Nyní jsou Foreign Legion lepší a silnější než kdy jindy”.
 
www.myspace.com/foreignlegionpunk