Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Bootboys are back vol.2

Bootboys are back vol.2

Tahle akce na jihu Čech slibovala skvělou podívanou, jelikož se zde měly sejít tři top světové kapely a to Les Vilains, The Wrongdoers a Glory Boys. To jsem si nemohl nechat ujít. I přesto, že byla akce mediálně propíraná, tak jsem největší strach neměl z toho, že bude ukončena, ale spíše, že se nedostaví některá z již výše zmíněných skupin. To se ale naštěstí nevyplnilo a všechny kapely až na Ultima Thule Revival se dostavily. Abych řekl pravdu, tak jsem Ultima Thule dlouho neposlouchal, ale přesto bych si je celkem rád poslechl. Určitě to ale nebyla zásadní věc, která by mi nějak zkazila náladu.
 
Po celkem dlouhém čase, který jsem již v sále strávil, se začala připravovat Operace Artaban. Jako první kapela, která to nemá nikdy jednoduché, odehráli celkem dobrý set. Škoda jen zvuku, který se docela často měnil a to určitě ne vždy k lepšímu. Co si pamatuji tak hráli Kult, Skabiát, Skinhead girl, Životní cesta, Poslední bojovník, Dejavu, Nasraný chlapi (y), Kult, Vzpomínka, Hrdinové a zrádci, Když jsem já měl po robotě, Streetkids, Zlatá loď, Jednota a Oi!llé. Myslím, že toho asi ani o moc víc nebylo. Super představení na začátek.
 
Další na řadě byli All Bandits z Polska, kteří jsou u nás jako doma. Tentokrát přijeli s novým baskytaristou, který si dokonce odzpíval píseň Wyplata. K tomu ještě přidali Dziecy ulicy, Oi! Oi! Oi!, Kamenice, Chwała bohaterom, Piwko, Skinhead a Jak skała. Dali i tři covery a to Nie lubie cie (Skrewdriver), Skinhead (Orlík) a Czerwone Skurwysyny (Awantura). U All Bandits byl o poznání lepší zvuk, což určitě přispělo k lepší náladě i výkonu. Měl jsem radost, že vystoupení měly vzestupnou tendenci, jelikož po Polácích měli nastoupit Les Vilains, na které jsem se těšil ze všech účastníků nejvíce.
 
Les Vilains jsou skutečnou belgickou legendou. Tento rok by navíc měl být jejich posledním, takže vynechat jejich koncert by byl přímo hřích. V sestavě se okolo zpěváka Sucka objevilo již mnoho členů. V nynější kapele jsou lidé se zkušenostmi z Headcase, Badlands, The Pride, Stormwolf, After The Fire, Kill Baby, Kill! nebo Short Cropped. Musíte uznat, že všechny kapely patří mezi skvosty, co se naší scény týká. Svůj set začali songem Les Vilains, následovaly Victime, Nous serons toujours la, Justice de rats, Vengeance, Trou du cul, Mogol-Oi!, Dure réalité, Jet set skinhead, Belgique hooligans, Les violeur (Combat 84) či Moa jongens toch. Vystoupení bylo super, bohužel jej ale často narušovaly problémy se zvukem, které vyústily až k asi desetiminutové pauze. Po té již byl zvuk v pořádku a to naštěstí vydrželo až do konce celého koncertu. Musím říct, že Les Vilains jsou jednou z mých vůbec nejoblíbenějších kapel a to nejen díky jejich skvělé hudbě, ale i kvůli tomu, že jim jejich ortodoxní styl života musí věřit prostě každý. Prostě 100% skins.
 
Další na řadě byli The Wrongdoers z finských Helsinek. Poté, co jsem viděl pár videí z jejich koncertů, jsem byl trochu nejistý, jelikož mi nepřišli tak skvělí jako na CD. Moje rozpaky ale byly rozptýleny hned úvodním songem. The Wrongdoers měli dobrý zvuk a tak jsem si je s chutí užil. V jejich setlistu nechyběly písně Here to stay, Fighting for your life, What went wrong, Wasting away, Oi! for Finland, My home nebo nové I dont give a fuck, Unity a Skinhead elite. Nové songy by se měli objevit na připravovaném splitu s Pressure 28. Musím říct, že všechny tři byly naprosto geniální, možná ještě lepší než starší věci. The Wrongdoers se mi moc líbili. Škoda jen kotle, který docela prořídl, což byl dáno asi pozdější hodinou a únavou návštěvníků.
 
Poslední z hlavních kapel byli Glory Boys ze španělské Valencie. Viděl jsem je poprvé a musím přiznat, že mne velmi překvapila jejich výška, protože to opravdu nejsou žádní velíkáni, jak by se podle fotek mohlo zdát. Určitě ale jejich vzrůst neubírá nic z vysoké kvality jejich hudby. Svůj set začali intrem v podobě Out tonight, za kterým následovalo Trendy punks. Hned jsem věděl, že Glory Boys jsou, pro mě, nejlepší kapelou večera. Další věci, co zahráli, byly Memories, Payback, Wrong time, wrong place, My land, Glory nights, Skinhead resistance, Natural born drinkers a geniální covery Slovensko (Krátký Proces), Bílá liga (Orlík) a Case of Pride (Skrewdriver). Hlavně předělávky od Orlíku a Krátkého Procesu byly velmi vřele přijaty a kapela se při nich jen tak tak vešla na pódium. Věděl jsem, že Glory Boys budou výborní, ale toto jsem opravdu nečekal. Geniální!
 
Posledním vystupujícím večera byli kolínští psychofans Lucky Boneheads Crew 1912. Kvůli pozdní hodině jsem je ale moc neposlouchal, jelikož jsem byl velmi unaven.
 
Celý koncert musím hodnotit jen a jen kladně. Všechny kapely odehrály výborná vystoupení, což je pro mne to nejdůležitější. Tentokrát k tomu musím ale připomenout i super místo konání. Na sále byly tři výčepy, takže se nečekalo dlouho na jídlo ani pití, takže další plus. Taky zde bylo několik dister, kde jste si mohli vybrat spoustu hudby i oblečení. Prostě bezvadná akce. Velké Díky pořadatelům!
 
Jak jsem již v úvodu naznačil, akce se objevila v médiích. Musím říct, že publikum, které se zde sešlo bylo velmi různorodé. Nevím, jestli to bylo opravdu kapelami, ale z toho, co jsem si všiml, tak se na sále objevily typy jako skinheadi, punks, rockeři, leváci, praváci, křemenatí irčani, s tunely, bez tunelů, holky, kluci, kluci s vytrhaným obočím, s teniskami, s těžkými botami, kulturisti, hubení, tlustí atd., atd. Takže fakt hrůza.