Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


Another Man´s Poison

Another Man´s Poison
 
Another Man´s Poison byla skvělá skinhead kapela z anglického Cambridge, která vznikla v roce 1991. V začátcích skupina hodně experimentovala a díky dvěma trumpetám připomínala její hudba spíše SKA než Oi!. To se ale změnilo po odchodu dechů a ustálení sestavy. Tak konečně vznikla jedna z hudebně nejlepších kapel historie Oi!. Sestavu tvořili Charlie Hall (little Charlie) - zpěv, Jason Hughes - kytara, Dave Childs - kytara, Alan Swain - baskytara a Darren Romain - bicí.
 
V září roku 1991 vydaly sedmi písňové demo s názvem Get Ready To Rumble, které vyšlo pouze na kazetě. Ale v březnu 1992 nahráli jejich první singl Now That´s What I Call, který vyšel u labelu Tick Town. Poté následovala spousta koncertů s kapelami jako Bad Manners, Lurkers, Straw Dogs, Boisterous, Argy Bargy, Blank Generation, Leatherface nebo Condemned 84. Skupina se objevila i na kompilaci Oi! It´s A World League, kterou vyslalo do světa vydavatelství Havin´ A Laugh Records. Na kompilaci se objevili např. Zóna A, West Side Boys, The Business, Agent Bulldogg nebo Zakarrak, tedy přední kapely celosvětového měřítka. Another Man´s Poison se dokonce objevili na titulní stránce English Scooter magazínu. Skupina měla vždy ke skútrům hodně blízko a někteří členové se i aktivně účastnili scooter rallye a srazů.
 
Another Man´s Poison
 
V roce 1993 nahráli dvě písně I Spit On My Fist a Wallop! pro další EP, které opět vyšlo u Tick Town. Následoval koncert v Belgii, kde hráli společně s Boisterous, se kterými se objevili i na kompilaci Oi! The New Breed. Spolu s Another Man´s Poison a Boisterous zde byli ještě Argy Bargy a Pressure 28.
 
Následovaly celkem razantní změny v sestavě, když odešli Dave, Jason a Darren, které nahradili Charlie C. (big Charlie) - kytara, George - kytara a Ash - bicí. V této sestavě také nahráli jejich jediné dlouhé album Howsa ´Bout That!, které vyšlo v roce 1994 u vynikajícího labelu Helen Of Oi!. Koncem roku 1994 odešel Alan a nahradil ho Jason Stretton. Kapela v nové sestavě vyrazila na evropské turné s německými Blanc Estoc. Po návratu domů nahráli společně s Franky Flamem písně Santa Claus Just Burgled My House a Party Time, které vyšly opět u Helen Of Oi!. Tato nahrávka je bohužel také posledním počinem, který kapela kdy vydala. V roce 1995 totiž nastává definitivní rozpad.
 
Charlie Hall se po rozpadu stal součástí RAC kapel Legion Of St. George, kde hrál na kytaru, a Pureblood, kde zpíval. Charlie C. zase hrál na kytaru v Grade 1 a bubnoval v Battle Zone.
 
Another Man´s Poison
Charlie C. v Grade 1 a nyní
 
záběry z dokumentu Oi! the DVD
 
záběry z německého koncertu z roku 1995