Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


All Bandits, Operace Artaban, Pilsner Oiquell, Prohibice

All Bandits, Operace Artaban, Pilsner Oiquell, Prohibice

Operace Artaban po několika letech opět v Praze, k tomu ještě plzeňští Pilsner Oiquell a polští skins All Bandits. Tahle sestava prostě slibovala parádní večer.
 
Jako první nastoupila kapela Prohibice, ale vzhledem k tomu, že jsem jí prostě nepřišel na chuť, tak jsem se na ni ani nešel podívat a radši jsem ji prokecal venku na čerstvém vzduchu.
 
Další na řadě byla brněnská Oi! banda Operace Artaban, na kterou jsem se hodně těšil. Ale vzhledem k tomu, že se mi na jejich posledním koncertě, co jsem viděl, moc nelíbili, tak jsem měl přeci jen z jejich výkonu určité obavy. Ty naštěstí opadly hned v úvodu. Kluci byli fakt výborní. Hráli samou parádu, třeba Životní cesta, Oi!llé, Přidej se k nám, Streetkids, Kometa, 1-2-3 Oi! nebo cover Orlík. Škoda jen že nedali, pro mě jejich nejlepší, píseň Tvrdá kryze. Super koncert, který dokázali odehrát jen s jednou kytarou. Paráda.
 
Po jejich vystoupení nastoupili zahraniční hosté z Lublinu All Bandits. Abych řekl pravdu, tak jsem jejich hudbu moc neznal, což, jak jsem při jejich vystoupení zjistil, byla velká minela. Svižný Oi!punk zpívaný polsky mě nikdy moc nebral, ale All Bandits mi ukázali, že jde zahrát opravdu výborně. Z písní, co zazněly, jsem poznal jen Dzieci ulicy, Wyplata a covery I don´t like you od Skrewdriver, Era techno od Analogs a Skinhead od Orlíku, který si odzpíval Duchin. Tímhle koncertem si mne kapela naprosto získala.
 
Jako poslední koncertovali Pilsner Oiquell. Jejich poslední vystoupení mne taky moc nenadchlo, ale tentokrát to bylo super. Zazněli písně jako Přišel čas, Musíš rovně stát, Děvky a chlast, Karlos, Zloději II. nebo výborná Starý časy. Pilsner Oiquell jsem si užil, songy šli celkem rychle za sebou a mělo to náboj.
 
Musím říct, že jsem dlouho přemýšlel, jestli mám na tento koncert jet. Nakonec se ukázalo, že jsem se rozhodl dobře, jelikož všechny kapely zahrály suprově. Hlavně All Bandits, kapela večera, mi udělali radost. Tento koncert bych klidně mohl srovnat s vystoupeními Short Cropped nebo Mummy´s Darlings.