Lone Rider - Skinheads Web Zine


Iron Cross Novinky Iron Cross Recenze Iron Cross Rozhovory Iron Cross Články Iron Cross Koncerty Iron Cross Kniha Iron Cross Odkazy Iron Cross


4 Skins

4 Skins
 
Kapela 4 Skins byla založena v roce 1979 v Alaska Rehearsal Rooms ve Waterloo. Všichni členové kapely byli známí fanoušci fotbalu (West Ham) a jako roadies jiných kapel (Sham 69, Menace). Skiheads byli v roce 77/78 a byli členy Cockney Rejects Crew. Dokonce se původní název skladby ''I am not Fool'' od Cockney Rejects jmenoval ''Roadcrew''. Nebyli nijak hudebně dokonalí, prostě pár piv a Hodges napsal text ''Chaos'' a ''ACAB''. Hodges byl skinhead od roku 1977, v té době by se dal počet skins v celém Londýně spočítat na třicet lidí. Sestavu dále tvořil Hitchcock, Harmer a suedehead Hoxton Tom, který hrál v Barney and the Rubbles.
 
4 Skins

První sestava (1979-1980) byla tedy Hoxton Tom McCourt (kytara), Gary Hodges (zpěv), Steve 'H' Harmer (baskytara) a Gary Hitchcock (bicí). Tato sestava odehrála první koncert v Bridgehause v létě 1980 společně s Cockney Rejects a Damned. Gary Hitchcock ale nemohl hrát, a tak za něj zaskočil Micky Geggus z Cockney Rejects. Odehráli pouze tři skladby - Chaos, Wonderful World a Jealousy. Tahle sestava nahrává i první dvě skladby ''Chaos'' a ''Wonderful World'' na výběr ''Oi the Album''. Na tomto natáčení vzniká vůbec nejlepší verze skladby ''ACAB'', ale EMI ji odmítá na album dát. Steve 'H' Harmer opouští skupinu, protože je souzen a vrací se natrvalo jako roadie ke Cockneys.
 
4 Skins

Druhou sestavu (1980-1981) tvoří Hodges (zpěv), Tom McCourt (baskytara), Stave ''Rockabilly'' Pear (kytara) a John Jacobs (bicí). Tahle sestava nahrává písně ''1984'' a ''Sorry'' pro výběr ''Strenght through Oi!'', singl ''One Law'' pro label Clockwork Fun a skladbu ''Evil'' pro kompilaci ''Carry on Oi!''. Garry Hitchcock se stává manažerem kapely a baskytaru přebírá Hoxton Tom. Natrvalo se usazuje Steve ''Rockabilly'' Pear z Bridge House i John Jacobs.
 
4 Skins

Před vydáním ''One Law'' došlo k událostem v Southallu, kde po koncertě došlo k pouličním výtržnostem. Mnoho hudebních obchodů tento singl odmítlo prodávat. V Soundu se ale stal ''singlem měsíce'' a byl vyprodán. Potom se vracejí zpět do Mothinghamu na koncert pod názvem ''The Skank'' a hrají společně s The Business, kteří hráli pod názvem ''The Bollyguns''. Na koncert byl pozván kameraman BBC a část koncertu proběhla na celonárodním kanále. Krátce na to kapelu opouští Hodges a po pozdějším koncertu v Leedsu, odchází i ''Rockabilly'' Steve a věnuje se technu.
 
4 Skins

Další sestavu (1981-1983) kapely tvoří Tom McCourt (baskytara), Tony ''Panther'' Cummins (zpěv), John Jacobs (kytara) a Pete Abbot (bicí, ex-Conflict). Tahle sestava natáčí první album ''The Good, the Bad and The 4Skins''. Dále také singl ''Yesterdays Heroes'' a ''Lowlife/Bread or Blood'', které produkoval Micky Geggus. Tony Cummins byl starý skinhead a jeden z nejstarších roadies kapely. Sehnat místo na koncert bylo stále těžší. Dokonce ani nemohli najít místa pro prodej desky. Posléze odchází ''Panther'' a stává se z něj punkový DJ. Díky hudebnímu tisku ho následují i John a Pete. Zůstal tedy pouze Hoxton Tom McCourt.
 
4 Skins

Členové 4 Skins z let 1983-1984 byli Roi ''Last Resort'' Pearce (zpěv), Tom McCourt (baskytara), Paul Swain (kytara, později Skrewdriver) a Ian Bramson (bicí). Tahle sestava natočila dvě alba ''Fistful Of ..... 4Skins'' a ''From chaos to 1984''. Dále skladbu ''On the streets'' pro další kompilaci ''Son of Oi!''. Živá verze 4 Skins z posledních alb byla natočena před rozpadem kapely v roce 1984. V tomto čase odehráli kolem pěti/šesti koncertů v Manchesteru, Nothinghamu a Birminghamu.
 
4 Skins

V roce 2007 kapelu znovu zformovali dva členové první sestavy Gary Hodges (zpěv) a Steve 'H' Harmer (baskytara). Sestavu dále doplňují Micky Geggus (bicí) a Andy Russel (kytara). Tento nový line-up natáčel album pro label G&R. Jejich písně (Chaos 2007 a Glory Days) se objevili na kompilaci ''Kings of Streetpunk''.

http://the4skins.tripod.com/